Práca na stavbe modernizácie električkových tratí napreduje, mala by byť dokončená do augusta 2018


Foto: Práca na stavbe modernizácie električkových tratí napreduje, mala by byť dokončená do augusta 2018 Foto: Mesto Košice

Na stavbe modernizácií električkových tratí sa uskutočnil 18. januára 2018 ďalší kontrolný deň, na ktorom sa zúčastnil aj pracovníci ministerstva dopravy. Podľa viceprimátora mesta Košice Martina Petruška práce na stavbe postupujú podľa časového harmonogramu aj napriek niektorým problémom.  „Vždy sa nájde niečo čo je treba vyriešiť, a o tom sú aj kontrolné dni, ja chcem ale poďakovať nielen zhotoviteľovi diela, ale aj riadiacemu orgánu za spoluprácu,” zdôraznil Martin Petruško viceprimátor mesta Košice. 

Celá stavba Terasy ide podľa plánu, v prvý februárový týždeň bude uzavretá časť od Steel arény po Moldavskú ulicu 

V dvoch úsekoch Triedy SNP máme už asi na deväťdesiatich percentách položené električkové podvaly, dávame koľajnice, na niektorých úsekoch už sú koľajnice v takej výške ako majú byť, robíme trakčné vedenie. Počasie je síce už dva dni také aké je, ale nebráni nám to v práci. Celá stavba je rozpracovaná tak, že zhruba do konca januára by sme chceli mať položené koľajnice, ktoré následne budeme zvárať, nastavovať ich výšku, príde podbíjačka koľajníc. Robíme nástupištia, takže ideme podľa plánu. Tak ako sme už informovali, ďalší uzol, okružnú križovatku na Moldavskej ceste, nemôžeme odstaviť dovtedy, kým po „Terase” nebudú jazdiť električky. Treba ale povedať, že vďaka pomoci mesta i dopravného podniku, už v prvý februárový týždeň uzatvárame úsek od Steel arény po Moldavskú, aby sme tam mohli začať rozoberať koľajnice a všetky súvisiace práce, čiže preložky vody, plynu, kábelovod. Takže urobili sme také opatrenia, aby sme nemuseli čakať až na spustenie električiek po „Terase”, ale mohli začať s prácami na Moldavskej skôr, ako sme pôvodne plánovali,” uviedol Štefan Bálint riaditeľ košického závodu Eurovia SK.


Trieda SNP je najrozsiahlejšou časťou stavby modernizácie električkových tratí

Na Triede SNP sú prejazdné už všetky križovatky. Ministerských úradníkov zaujímalo  či bude stavba ukončená podľa plánu, do konca augusta 2018. „Robíme všetko preto, aby to tak bolo. V tejto súvislosti považujeme ako zhotoviteľ diela za vynikajúcu to, že ministerstvo dopravy aj mesto Košice berú túto stavbu veľmi vážne, a keď sa aj vyskytnú nejaké problémy, tak si o nich vzájomne povieme, a hneď ich aj riešime,” dodal Štefan Bálint z Eurovia SK.

Nová meniareň na Popradskej ulici bude po ukončení prác napájať energiou zmodernizovanú električkovú trať na Triede SNP

„Máme tu dnes návštevu z riadiaceho orgánu, ministerstva dopravy, ktorá kontroluje stav týchto prác, a som veľmi rád, že nielen zhotoviteľ diela, ale aj zástupcovia ministerstva skonštatovali, že práce postupujú podľa harmonogramu. Teší ma aj to, že nám praje počasie, čiže stanovené práce sa mohli a ďalej môžu realizovať aj v týchto zimných mesiacoch. Ďakujem všetkým obyvateľom za pochopenie, aj keď to pri tejto rozsiahlej rekonštrukcii nemajú vždy jednoduché, ale verím, že po jej ukončení budeme mať na ďalšie desaťročia vybudovanú modernú električkovú infraštruktúru,” zhodnotil kontrolný deň viceprimátor mesta Košice. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Košice