Trojica zamaskovaných mladíkov sa pokúsila prepadnúť poštovú doručovateľku z obce Valaliky


Foto: Trojica zamaskovaných mladíkov sa pokúsila prepadnúť poštovú doručovateľku z obce Valaliky
Galéria: 2 fotky
Foto: KR PZ Košice

Vyšetrovateľ kriminálnej polície v Košiciach-okolie obvinil dvoch 18-ročných a 19-ročného mladíkov v Košíc z pokusu o krádež. Obvinené osoby sa vopred dohodli, že prepadnú poštovú doručovateľku v obci Valaliky pri Košiciach-okolie. Z autobazáru si požičali dodávku, na ktorej vymenili evidenčné čísla za čísla, ktoré predtým ukradol jeden z obvinených mladíkov. Následne vo štvrtok 18.januára 2018 predpoludním sa vypytovali na poštovú doručovateľku z obce Valaliky.

Dvaja z obvinených vyskočili z nákladného priestoru dodávky v tmavom oblečení zamaskovaní kuklami. Jeden z nich poškodenej žene stiahol na oči čiapku, ktorú mala na hlave, a snažil sa ju chytiť zozadu, aby sa nemohla brániť. Pri zápase žena spadla na zem, dala si z tváre dole čiapku, čo útočníkov vystrašilo a upustili od ďalšieho útoku. Potom nasadli späť do auta a z miesta činu ušli. Za obcou na vozidle opäť vymenili evidenčné čísla. Pri útoku poškodená žena neutrpela žiadne zranenia a neboli jej odcudzené žiadne veci,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Polícia ihneď po oznámení udalosti vyhlásila po podozrivých osobách a vozidle pátranie, pričom v krátkom čase podozrivé osoby vypátrala a zadržala, a vozidlo zaistila. V prípade dokázania viny hrozí obvineným osobám trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Zdroj: KR PZ Košice