Študenti Strednej odbornej školy na Gemerskej ulici majú nové pracovisko praktického vyučovania


Foto: Študenti Strednej odbornej školy na Gemerskej ulici majú nové pracovisko praktického vyučovania
Galéria: 5 fotiek
Foto: KSK

Stredná odborná škola zrekonštruovala staré priestory školskej jedálne a kuchyne, čím vzniklo nové pracovisko pre kaderníkov, vizážistou, kozmetičky. V piatok 12. januára 2018 sa slávnostného otvorenia aj zúčastnil predseda KSK Rastislav Trnka. „Som rád, že sa podarilo zrealizovať vynovenie týchto priestorov na praktické vyučovanie pre študentov. Určite je to inšpiratívny  príklad aj pre iné stredné školy,ako zvyšovať kvalitu výučby,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja.

Z nových priestorov s teší aj škola. „Tešíme sa z nových priestorov, ktoré škola získala. Bude to komfortnejšie aj pre samotných študentov, pretože aj teória aj prax budú prebiehať pod jednou strechou. Nové priestory odborného výcviku a odbornej praxe budú slúžiť na získavanie praktických zručností študentov - budúcich kaderníkov, kozmetikov a vizážistov, ale aj  ponúkať beauty služby širokej verejnosti,“ dodala riaditeľka školy Ingrid Sedláková.

Stavebné úpravy si vyžiadali investície vo výške  235 155 eur. Hradené boli z kapitálových výdavkov KSK

Stredná odborná škola na Gemerskej  ulici  ako jediná škola v Košiciach ponúka komplexné spektrum možností štúdia v beauty službách, obchode a odevnom dizajne. Terajší žiaci 9. ročníkov základných škôl tak majú možnosť od septembra 2018 stať sa žiakmi školy v študijných odboroch kozmetik, kozmetička a vizážistka, kaderník - vizážista, odevný dizajn, obchod a podnikanie a v učebnom odbore kaderník.  Škola ponúka po skončení učebného odboru kaderník možnosť pokračovania v nadstavbovom štúdiu v odbore vlasová kozmetika.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: KSK