Slovenský cykloklub spustil v Košickom kraji cykloprtál, má lepšiu prehľadnosť pre cykloturistov


Foto: Slovenský cykloklub spustil v Košickom kraji cykloprtál,  má lepšiu prehľadnosť pre cykloturistov Foto: ke.cykloportal.sk

V Košickom kraji je v súčastnosti 1638 kilometrov cykloturistických trás. Slovenský cykloklub v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom zriadil a prevádzkuje portál www.cykloportal.sk, sú na ňom registrované a vyznačené cykloturistické trasy jednotlivých krajov. Cykloturistom portál umožňuje lepšiu prehľadnosť cykloturistických trás v kraji. Na portál bude postupne pridávaných aj ďalších 87 cykloturistických trás s dĺžkou viac ako 1600 kilometrov.

Cykloturistické trasy, ktoré ponúka Košický kraj:

  • Spišská cyklomagistrála ponúka možnosť spoznávať zo sedla bicykla prírodné, kultúrne a duchovné bohatstvo Spiša z  juhu až na hranicu s Poľskom, Je hlavnou cykloturistickou tepnou Spiša. V kombinácii s lokálnymi cykloturistickými trasami umožňuje prístup k mnohým zaujímavostiam a skvostom Spiša
  • Cyklomagistrála Slovenský kras má charakter okruhu v dĺžke 180 km. Vedie okolo najkrajších prírodných a pamiatkových lokalitách, ležiacich v Slovenskom krase alebo jeho podhorí. Je vedená po štátnych cestách, ako aj lesných cestách, preto na jej kompletné absolvovanie je potrebný horský bicykel.
  • Cykloturistická trasa prechádza malebným prírodným prostredím Národného parku Slovenský raj v jeho západnej časti. Spája severnú časť Slovenského raja s južnou časťou, rekreačné stredisko Podlesok s údolím Hnilca. Na trase je mnoho prírodných atrakcií a zaujímavostí.
  • Glacká cesta - stará obchodná cesta vedie približne severojužným smerom, spája Spiš s Gemerom, prechádza krížom cez Slovenský raj. Patrí medzi náročné cykloturistické trasy, vyžaduje kvalitný horský bicykel. Zároveň patrí k najkrajším trasám v Slovenskom raji. Je vedená lesnými cestami s rôznymi povrchmi, v južnej časti aj miestnou komunikáciou.
  • Náročná a členitá trasa, ktorá patrí zároveň medzi najzaujímavejšie trasy na Spiši s krásnymi výhľadmi. Z väčšej časti je vedená po lesných cestách a lúčnych hrebeňoch s výhľadmi. Prechádza horskými obcami so zachovalou ľudovou architektúrou a čiastočne zachovalým vidieckym spôsobom života, i okolo chráneného prírodného územia Závadské skalky. Horský bicykel, dobrá kondícia a zvládnuté cyklistické zručnosti, sú základnými predpokladmi pre jej úspešné zvládnutie.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: ke.cykloportal.sk