Novinkou pre cestujúcich na Triede SNP bude združená zastávka autobusov a električiek


Foto: Novinkou pre cestujúcich na Triede SNP bude združená zastávka autobusov a električiek
Galéria: 5 fotiek
Foto: Mesto Košice

Po skončení celozávodnej dovolenky začali zamestnanci spoločnosti Eurovie pracovať na modernizácií električkových tratí v Košiciach. Vo štvrtok 11. januára 2018 sa stretli viceprimátor mesta Martin Petruško, riaditeľ košického magistrátu Pavol Lazúr so zástupcami spoločnosti Eurovia SK, zaujímali sa o aktuálny stav na stavbe.

„Do práce sme nastúpili v pondelok. Modernizáciu križovatiek na Triede SNP už máme za sebou, počasie nám zatiaľ praje, takže sme mohli opäť rozbehnúť práce na všetkých úsekoch. Momentálne končíme ukladanie anti - vibračných rohoží, pri Spoločenskom pavilóne už dávame podvaly, na rad prídu koľajnice, začíname s prácami na železobetónovej doske, aj nástupných ostrovčekoch pre cestujúcich,” informoval Štefan Bálint, riaditeľ košického závodu Eurovie.

Viceprimátora zaujímalo ako to vyzerá s pokračovaním prác na električkovej trati v úseku od križovatky, po Moldavskej ceste, až po budovu košických súdov

„Zatiaľ sa do tejto križovatky nemôžeme pustiť, lebo najprv musíme dokončiť, skolaudovať a potom pustiť po Triede SNP električky. Takže, najprv dokončíme Terasu, aby tam riadne fungovali električky, samozrejme, výrazný vplyv na ukončenie týchto prác bude mať aj počasie. Môžem ale garantovať, že čo sa týka obmedzení individuálnej automobilovej dopravy na Triede SNP, situácia sa bude teraz už len zlepšovať, a obmedzení bude čím ďalej tým viac ubúdať,” dodal Štefan Bálint. 

Novinkou pre cestujúcich na Triede SNP bude zriadenie prvej zastávky „viedenského” typu. „Znamená to, že pri kine Družba budú zrušené autobusové zastávky v oboch smeroch, a nová zastávka bude spoločná pre autobusy aj električky . V danom úseku budú jazdiť autobusy po električkovej trati, a nebudú tak vôbec prekážať v prejazde motorovým vozidlám. Osobne ma takéto riešenie veľmi teší, o to viac, že tieto zastávky sú trendom v európskych metropolách, a budú ju mať aj Košičania. Verím, že spokojní s týmto riešením budú nielen obyvatelia, ale aj návštevníci nášho mesta. Účelom takého usporiadania zastávky je totiž predovšetkým zvýšenie bezpečnosti dopravy, a v neposlednom rade aj uľahčenie nástupu, výstupu, prípadne prestupu cestujúcich z električiek do autobusov a naopak,” ukončil viceprimátor Martin Petruško.


Zdroj: Mesto Košice