Medzi Mokrancami a Buzicou počuť stavebné stroje. Kraj začal s výstavbou mosta, hotový by mal byť do polroka


Foto: Medzi Mokrancami a Buzicou počuť stavebné stroje. Kraj začal s výstavbou mosta, hotový by mal byť do polroka Foto: Facebook/Košický samosprávny kraj

Po dlhodobých urgenciách zo strany vodičov pristúpil Košický samosprávny kraj k rekonštrukcii mosta vedúceho ponad potok Čečanka, ktorý sa nachádza medzi obcami Mokrance a Buzica. Počas marca začali pracovníci s výstavbou devätnásťmetrového dočasného mostného provizória, vďaka čomu vodiči nemusia využívať obchádzku, ale prechádzajú priamo cez neho. V týchto dňoch sa začalo už so samotnou výstavbou nového mosta.

Celkové náklady na výstavbu nového mosta sa odhadujú na viac ako 509-tisíc eur a budú financované z rozpočtu kraja. Výstavba by mala byť dokončená do 180 pracovných dní od odovzdania staveniska. „V rámci postupu prác sa na mieste zrealizuje hĺbkové zakladanie a realizácia zaťažovacích skúšok mikropilót, realizácia základových pásov, opôr, krídel a úložných prahov, realizácia novej nosnej konštrukcie z mostných prefabrikátov. Vybuduje sa odvodnenie rubu opôr a prechodovej oblasti, osadia nové rímsy a bezpečnostné zvodidlá,” priblížila župa.

Okrem týchto stavebných prác prejde úpravou aj koryto potoka a cesta tretej triedy dostane nový šat na úseku približne 25 metrov pred a za mostom. Dočasný most bude po ukončení výstavby odstránený a dotknuté územie sa navráti do pôvodného stavu.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: