FOTO+VIDEO: V Mníšku nad Hnilcom platí mimoriadna situácia. Búrka zničila cesty aj domy, bez elektriny boli sedem hodín


Foto: FOTO+VIDEO: V Mníšku nad Hnilcom platí mimoriadna situácia. Búrka zničila cesty aj domy, bez elektriny boli sedem hodín Foto: mnisek.sk/úprava redakcie

Pondelková búrka zanechala v niektorých obciach v gelnickom okrese obrovskú spúšť. Kvôli prívalovým povodniam, ktoré zničili cesty aj majetky, vyhlásila obec Mníšek nad Hnilcom podľa medializovaných informácií mimoriadnu situáciu v platnosti od včera večera. Obec bola približne sedem hodín bez elektriny.

Obyvatelia, dobrovoľníci aj profesionáli pomáhajú pri odstraňovaní škôd, ktoré za sebou búrka zanechala. „Zasahovali sme pri popadaných stromoch a strhnutom elektrickom vedení v smere na obec Švedlár. Došlo k zatopeniu časti dediny vplyvom silnej prívalovej vlny. Až do neskorých nočných hodín sme boli nápomocní pri čistení ciest, dvorov rodinných domov, vyťahovanie vody zo suverénom a odstraňovaní prekážok. Taktiež došlo k podmytiu železničnej trate a odtrhnutiu plynovej prípojky. Zničené sú cesty priepusty a mostíky k rodinným domom,” informoval miestny Dobrovoľný hasičský zbor s tým, že s prácami pokračujú aj počas dnešného dňa.

Galéria: 60 fotiek

Počasie ovplyvnilo aj dopravu. Aktuálne prebiehajú práce v úseku Červená Skala - Margecany, kde podmylo železničnú trať. Doprava bola prerušená aj medzi Margecanmi a Krompachami, kde sú na trati popadané stromy.

Podľa posledných informácií sa našťastie nikomu nič nestalo, hoci výška škôd sa nateraz nedá vyčísliť.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: