Pekelné teploty dnes udrú takmer v celom Košickom kraji. Teplomery môžu ukázať aj 35 stupňov


Foto: Pekelné teploty dnes udrú takmer v celom Košickom kraji. Teplomery môžu ukázať aj 35 stupňov Foto: ilustračné/freepik.com/LipikStockMedia

Tohtotýždňové počasie riadne potrápilo obyvateľov východného Slovenska. Nielen vysoké teploty, ale aj búrky a smršť sa podpísali pod obrovské škody na majetkoch, prevažne v Hnileckej doline. Aktuálne však búrky nie sú na programe, namiesto nich však udrú horúčavy.

Teploty dosiahli už včera teploty nad 30 stupňov Celzia, inak tomu nebude ani počas dnešného dňa. Na stredu 10. júla preto vydali meteorológovia výstrahy pred vysokými teplotami, ktoré platia takmer na území celého Košického kraja.

V okresoch Rožňava, Gelnica a Spišská Nová Ves platí od 14:00 do 18:00 výstraha prvého stupňa, o niečo teplejšie bude v okresoch Košice okolie, Košice mesto, Sobrance, Trebišov a Michalovce, kde platí až druhý stupeň a teploty tam môžu atakovať hranicu 35 stupňov Celzia.


Štvrtok bude ešte horúcejšie

Ak ste dúfali v ochladenie, ešte si musíte počkať. Rovnaké teploty hlásia aj vo štvrtok 11. júla. Výstrahy druhého stupňa budú platiť v čase od 14:00 do 18:00 hod., a to v okresoch Košice okolie, Košice mestoTrebišov, Michalovce a Sobrance. Ostatné okresy budú pod prvým výstražným stupňom v rovnakom časovom horizonte.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: