Otec so synom skočili do Hornádu. Chceli sa osviežiť, no jeden z nich sa nevynoril. Ani po piatich dňoch ho nenašli


Foto: Otec so synom skočili do Hornádu. Chceli sa osviežiť, no jeden z nich sa nevynoril. Ani po piatich dňoch ho nenašli Foto: Facebook/Dobrovoľná civilná ochrana - Košický kraj

Desiatky dobrovoľníkov aj profesionálov z domácich i maďarských záchranných zložiek sú od piatka 5. júla na nohách kvôli pátraniu po 76-ročnom mužovi z Košíc, ktorý sa stratil pod hladinou rieky Hornád, kde sa šiel osviežiť so svojim synom. Informáciu o nezvestnom mužovi priniesli noviny televízie Joj.

Podľa ich informácií si pred skokom do vody údajne vypili a následne sa približne dvesto metrov od miesta, kde skočili, začal starší muž topiť a už sa nevynoril. Polícia hneď po prijatí oznámenia začala prehľadávať okolie rieky spolu so služobným psom, na pomoc prišlo aj mnoho dobrovoľníkov z dediny, ktorí mužov poznali.

Na rieku vyrazil aj čln, ktorý muža hľadal až po hranicu so susedným Maďarskom, kde rieka pokračuje. Našich južných susedov tak polícia tiež požiadala o pomoc pri pátraní po nezvestnom mužovi. Aj napriek ich snahe sa ani po piatich dňoch nepodarilo muža nájsť, v pátraní však pokračujú.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: