Žiak si do jednej z košických škôl zobral vrecúška s neznámou látkou. Tvrdil, že to má na šnupanie, išlo však o soľ


Foto: Žiak si do jednej z košických škôl zobral vrecúška s neznámou látkou. Tvrdil, že to má na šnupanie, išlo však o soľ Foto: ilustračné/Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Okrem školských pomôcok si do školy pribalil aj drogy. Košická polícia sa od januára intenzívne zaoberala prípadom mladého študenta šiesteho ročníka, ktorý mal do jednej zo škôl na sídlisku Západ priniesť dva kusy plastových vrecúšok s kryštalickou látkou. O udalosti informoval denník Korzár.

Po zaistení látky sa začalo trestné stíhanie pre drogový trestný čin. Podľa informácií od Korzára si mal mladík priniesť tieto vrecúška z domu vo svojej zimnej bunde. Následne skončil na koberčeku u riaditeľky školy, ktorej povedal, že prášok má na šnupanie. Naopak, privolanej policajnej hliadke v tom čase uviedol, že ide o soľ.Šiestaka najprv polícia zadržala, no asi o hodinu bol prepustený na slobodu. Polícia však trestné stíhanie nezastavila, avšak dlhodobo neboli známe žiadne závery. Po niekoľkých mesiacoch však Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru Košice vypracoval znalecký posudok, na základe ktorého bol objasnený obsah vrecúšok. Išlo o chlorid sodný, teda kryštály soli s obsahom 3,16 gramov.

Keďže nešlo o omamné alebo psychotropné látky, nebol dôvod na obvinenie konkrétnej osoby a ďalšie vyšetrovanie. Ako informuje denník, poverený príslušník polície trestné stíhanie zastavil a verdikt je platný.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: