Leto konečne ukáže svoju silu. Vysoké teploty udrú vo viacerých okresoch Košického kraja


Foto: Leto konečne ukáže svoju silu. Vysoké teploty udrú vo viacerých okresoch Košického kraja Foto: freepik.com

Leto udrie v plnej sile. Dôkazom toho sú vysoké teploty, ktoré udrú v utorok 9. júla vo všetkých južných okresoch na Slovensku. Výnimkou nie sú ani tie v Košickom kraji, kde meteorológovia vydali výstrahy.

Výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami bude v platnosti oddnes od 14:00 do 18:00 hod. v štyroch okresoch - Sobrance, Košice mesto, Košice okolie a Rožňava. Teploty sa tú vyšplhajú na vyše 30 stupňov Celzia, pričom sa očakáva dosiahnutie hranice 33 stupňov Celzia. O niečo vyššie teploty a výstraha druhého stupňa bude v tom istom čase platiť v okrese Michalovce a Trebišov.

A síce táto správa mnohých poteší, je dôležité mať na pamäti, že vysoké teploty predstavujú potenciálne riziko pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

V stredu bude ešte teplejšie

Podobná situácia má byť aj v stredu 9. júla. Výstraha však bude platiť od 13:00 do 18:00 hod., avšak o niečo vážnejšie to bude znova v okresoch Michalovce a Trebišov, kde meteorológovia vyhlásili až druhý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami so začiatkom od 14:00 hod. V týchto lokalitách tak môžu teploty atakovať hranicu až 35 stupňov Celzia.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: