Partia kamarátov z Furče prežila zážitok ako z hororu. Z lesa na nich vybehol nahý muž so psom


Foto: Partia kamarátov z Furče prežila zážitok ako z hororu. Z lesa na nich vybehol nahý muž so psom Foto: Facebook/FURCA 04022

Zážitok ako z hororu. Aj takto by sa dala popísať situácia, ktorá sa odohrala koncom predošlého týždňa v neskorých nočných hodinách na sídlisku Dargovských hrdinov. Partia kamarátov sa vybrala na parkovisko nad Exnárovou ulicou, neďaleko obratiska autobusov, kde si chceli hodiť niečo pod zub. Po tom, čo vystúpili z auta, pribehol k nim pes, ktorý vybehol smerom z lesa a naskytol sa im strašidelný pohľad.

„Bol ešte mladučký, nejaký vlčiak, začali sme ho odháňať od seba, že má ísť preč, lebo štekal a vrčal, no bol len vyľakaný, lebo nevedel, kto sme. Ale to, čo prišlo následne, to som doposiaľ ešte v živote nevidel, nezažil a neviem, čo si o tom mám myslieť doteraz,” začal popisovať osudný večer jeden z členov partie, ktorý sa oň podelil na sociálnej sieti.

Z lesa vybehol pán, ktorý bol celý nahý, bol štíhlej postavy a pribehol ku nám bez slova za tým psíkom a začal ho objímať a stískať... Všetci sme ostali v šoku, lebo niečo také sa nevidí každý deň, jedine že by sa jednalo o nejaký dobrý hororový film,” pokračoval v príbehu s tým, že sa pokúšal s dotyčným komunikovať, no ten iba opakoval, že je v nebezpečenstve a že pred niekým alebo niečím uteká a potrebuje zmiznúť.

Následne partiu poprosil, či ho nezoberú autom do mesta a ak nie jeho, tak nech aspoň psíka vezmú do útulku. „Povedal som mu, že dobre, kľudne nech tu nechá psa. Ani som nestihol dopovedať, zobral psa a podával mi ho… Chvíľu ostal s nami a pán odišiel opäť do lesa bez svetla, bez všetkého, ako prišiel, tak aj odišiel a po chvíli sa za ním rozbehol aj zjavne jeho pes, ktorý počúva na meno Taki,” dopovedal situáciu autor príspevku. 

Zároveň dodal, že na miesto privolali aj policajnú hliadku, ktorá uviedla, že sa muža pokúsi nájsť. Na záver autor príspevku vyzval ostatných, aby boli pri návšteve lesoparku na Furči obozretní a nechodili tam sami, keďže dotyčný môže byť aj nebezpečný.


Pod príspevkom sa okamžite objavilo množstvo komentárov. Niektorým sa len ťažko verilo, že môže ísť o skutočný zážitok, a tak si z toho urobili srandu. „Furčiansky Maugli,” napísal pobavene Peter. „Zase utiekol Sirius Black,” smeje sa Marek. „Košice majú svojho Tarzana,” komentoval Milan. V pomernej väčšine sa však objavili reakcie, kde problém mnohí videli v psychickom zdraví dotyčného.


„Žiaden horor, človek, ktorý potrebuje psychiatra. Smutné, asi aj typické, že si tu väčšina z neho robíte srandu, respektíve nebezpečného úchyla…” reagoval Anton. „Bože, ľudia, ako sa môžete z toho smiať a robiť si srandu? Chudák chorý človek, ktorý potrebuje odbornú pomoc a chudák psík, ktorý potrebuje pomoc tiež,” pomyslela si Katarína.

„Ľudia, čo tu píšete tie priblblé statusy, fakt ste sa už zbláznili. Ten človek možno naozaj mal psychické problémy, no podľa všetkého nebol agresívny a nebezpečný len potreboval pomoc. Ľudskosť a súcit je to, čo nás robí ľuďmi, už ste na to zabudli?” pýta sa Slavka.

Údajne sa pokúša ukradnúť psov

Medzi komentármi sa objavil aj jeden od Erika, ktorý uviedol, že s mužom z lesa mal údajne tú česť. „Pred dvomi týždňami som s týmto pánom mal konflikt. V Starom meste na Zbrojničnej ulici. Pokúšal sa mi odcudziť môjho psa - ukradnúť ho priamo z vodítka so slovami, že patrí jeho kamarátke,” podelil sa o svoju skúsenosť s tým, že bežne tohto pána vidieť v okolí hotel Yasmín či obchodného domu Urban. K jeho príbehu sa pridali aj ďalší, jeden z komentujúcich uviedol, že podobnej krádeže sa mal dopustiť aj v okolí stanice, vtedy však úspešne ukradol vlčiaka od mladej slečny.

S otázkami sme sa obrátili aj na políciu. Tá uviedla, že po prijatí oznámenia na tiesňovej linke 158 bola na miesto vyslaná hliadka príslušného Obvodného oddelenia Policajného zboru, ktorá prepatrávala okolie miesta, kde sa mala osoba nachádzať. Osobu neznámeho nahého muža sa im však nepodarilo nájsť. Krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová tiež objasnila, že udalosti alebo podnety v súvislosti s pokusom odcudziť psa doposiaľ neevidovali.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: