Náročný beh možete zakončiť návštevou tokajských viníc. Štartujú druhé preteky série Zemplínsky extrém


Foto: Náročný beh možete zakončiť návštevou tokajských viníc. Štartujú druhé preteky série Zemplínsky extrém Foto: zemplinskyextrem.sk

Ak vyhľadávate náročné behy, Zemplínsky extrém vás určite zaujme. Počas neho zažijete v troch lokalitách atmosféru tokajských viníc, chuť lahodného vína, pobežíte aj cez chránenú oblasť Morské oko a malebnou obcou Remetské Hámre. Na jeseň vás zase čakajú Poloniny a ich najtmavšia časť Slovenska. 

Pre športovcov budú pripravené trate dlhšie ako dvadsať kilometrov, ale aj alternatíva s polovičnou dĺžkou od sedem do dvanásť kilometrov. Každá z nich má svoje špecifiká a náročnosť. Druhý beh zo série sa koná túto sobotu 6. júla v Malej Tŕni. Po dobehnutí môžete navštíviť miestne vínne pivnice a ochutnať vína z tokajských vinohradov. 

Tokajská výzva štartuje o 10:00 hod., ale kvôli registrácii je nutné prísť o niečo skôr, medzi 8:00 hod. až 9:45 hod. Trasa je dlhá 25,6 kilometra alebo 12,8 kilometra s prevýšením 309 metrov.

Bežci začnú pri Dome kultúry, pobežia cez dedinu, po asfaltových cestách smerom na kopec, kde bude terén nevyspytateľný. Trasa pokračuje ku Grand Bari, polovica trate sa končí opäť pri Dome kultúry, ale tí, ktorí si zvolia celú dĺžku, absolvujú ešte druhé kolo behu.  

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Malá Tŕňa
Dátum: 06.07.2024


Prečítajte si viac: