Policajti zachraňovali psíkov. Jeden sa túlal po Košiciach, druhého nechali priviazaného bez vody


Foto: Policajti zachraňovali psíkov. Jeden sa túlal po Košiciach, druhého nechali priviazaného bez vody Foto: Ilustračné foto/Pixabay

Košickí mestskí policajti mali plné ruky práce so štvornohými domácimi miláčikmi. Koncom júna prijali oznámenie o psovi, ktorý bol uviazaný o plot na ulici Červený Rak. Nachádzal sa na priamom slnku bez tieňa, ťažko dýchal a bol dehydrovaný.

Prvú pomoc mu poskytla osoba, ktorá psa našla, pred príchodom polície ho presunula do tieňa a nakŕmila granulami. Policajti museli na miesto zavolať aj veterinára, ktorý psíka uspal, nakoľko bol agresívny.

 „Následne ho hliadkou Mestskej polície mesta Košice plniacou úlohy odchytovej služby previezli do útulku. Policajti zistili, kto je majiteľom psa. Ten ho tam priviazal, pretože mu ho útulok odmietol vziať z dôvodu plnej kapacity,“ približuje mestská polícia. 

Podľa zákona o veterinárnej starostlivosti mu za to hrozí pokuta. Okrem toho majiteľ psa neprihlásil do evidencie mesta a neplatil zaňho ani mestskú daň, čo sa kvalifikuje ako priestupok.  

Psíka zachraňovali aj policajti z Obvodného oddelenia v košickom Starom meste. Tí našli v uliciach strateného domáceho miláčika. Netúlal sa tam však dlho, hliadka ho našla už po dvadsiatich minútach. „Prostredníctvom elektronickej pošty nám bolo zaslané poďakovanie pani za ústretovosť a profesionalitu našich kolegov,“ dopĺňa polícia.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: