Košice investujú do škôl a škôlok. Kuchárky môžu zabudnúť na historické výťahy, deti nastúpia do nových priestorov


Foto: Košice investujú do škôl a škôlok. Kuchárky môžu zabudnúť na historické výťahy, deti nastúpia do nových priestorov Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice/úprava redakcie

Hneď po tom, čo študenti opustili lavice, sa začali na viacerých košických školách rozsiahle rekonštrukčné a stavebné práce. Vďaka financiám poskytnutým z ministerstva školstva a rozpočtu mesta poputuje až jeden milión eur na vyriešenie havarijných situácií na školách.

Tieto investície prinesú badateľný výsledok už v septembri, kedy sa žiaci vrátia do vynovených tried, chodieb či sociálnych zariadení. Čakať na nich budú nové skrinky, nábytok, hračky, moderné vyučovacie pomôcky či nová výpočtová technika. Škôlkari sa zas môžu tešiť na nové herné prvky, obnovené pieskoviská či mobiliár v okolí škôlok. Na viacerých školách prebehne výmena svietidiel a ventilov ústredného kúrenia, opravia sa strechy či rozvody vody, čo zabezpečí výrazne zníženie nákladov na energie.


Nepovšimnuté neostanú ani školské kuchyne, ktoré ožijú krajšími farbami a novým gastrozariadením. „Veľmi ma ako ženu teší, že pomôžeme zlepšiť aj pracovné podmienky našich kuchárok. V dvoch škôlkach vymeníme doslova historické výťahy na prevoz jedál ťahaných ručne lanom za moderné elektrické výťahy, čím sa im o niečo zjednoduší prácu a uľaví sa ich chrbtom či rukám,” uviedla viceprimátorka Lucia Gurbáľová.

Najvýznamnejšie prázdninové investície:

  • ZŠ Jenisejská 22: Odstránenie havarijného stavu statických porúch nenosných stien, základov, podláh a iné (271 762 eur),
  • ZŠ Tomášikova 31: Odstránenie havarijného stavu elektroinštalácie (161 969 eur),
  • ZŠ Užhorodská 39: Odstránenie havarijného stavu okenných a dverných konštrukcií (80 000 eur),
  • ZŠ Maurerova 21: Odstránenie havarijného stavu sociálnych zariadení a statických porúch (76 584 eur),
  • MŠ Obrancov mieru 16: Rekonštrukcia elektroinštalácie a bleskozvodu vrátane svietidiel (139 887 eur),
  • MŠ Obrancov mieru 20 a Hronská 7: Rekonštrukcia výťahov na prevoz stravy (40 400 eur),
  • výmena radiátorových ventilov v 18 materských školách (188 800 eur),
  • výmena svietidiel v šiestich materských školách (139 000 eur).

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: