Spievajúca fontána hrá počas prázdnin už od rána. Kedy si môžeme vychutnať jej svetelno-hudobnú šou?


Foto: Spievajúca fontána hrá počas prázdnin už od rána. Kedy si môžeme vychutnať jej svetelno-hudobnú šou? Foto: Facebook/Správa mestskej zelene v Košiciach

Spievajúca fontána už 38 rokov dopĺňa kolorit Hlavnej ulice v Košiciach. Po rozsiahlej rekonštrukcii za takmer 1,8 milióna eur sa fontána podrobila viditeľnej technickej obnove a oprave, čím sa stala jedným z najatraktívnejších prvkov mesta a zároveň najväčšou spievajúcou fontánou na Slovensku.

Jej svetelnou aj hudobnou šou sa môžu Košičania pýšiť široko-ďaleko. Počas prázdnin bude však jej prevádzka zmenená. Od 1. júla totiž prešla do letného režimu, čo prinesie niekoľko zmien. Prevádzka fontány sa začne už v ranných hodinách, konkrétne od 08:00 hod. bude spustená bez hudobného doprovodu. Hudba začne hrať až od 09:00 hod. Večerné divadlo sa začne o 20:05 hod., kedy sa zapne osvetlenie fontány. Poslednú skladbu zahrá o 21:50 hod., pričom po nej sa ukončí denná prevádzka fontány.

Pri rekonštrukcii fontány sa mierne zmenila aj jej architektúra, čo znamená, že vodná plocha je viac prístupná verejnosti. Niektorí návštevníci však prekračujú hranice slušnosti a bezpečnosti a aj napriek zákazu vstupujú do telesa fontány a na lávku.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: