Hádka na rožňavskej stanici vyústila do fyzického útoku. Páchateľ bodol muža do brucha a dal sa na útek


Foto: Hádka na rožňavskej stanici vyústila do fyzického útoku. Páchateľ bodol muža do brucha a dal sa na útek Foto: eurobus.sk/Facebook/Polícia SR - Košický kraj/úprava redakcie

V závere minulého týždňa došlo na autobusovej stanici v Rožňave k dramatickému incidentu, ktorý mohol skončiť obrovským nešťastím. Tiesňová linka obdržala oznámenie o osobe s bodným poranením, ktorá sa mala nachádzať na spomínanej stanici, preto tam okamžite smerovala polícia.

Hliadka po príchode zistila, že ide o pravdivé tvrdenie, keďže tam našli 47-ročného muža, ktorý bol ostrým predmetom bodnutý do oblasti brucha. Do starostlivosti si ho preto prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá ho previezla do nemocničného zariadenia, kde okamžite podstúpil lekársky zákrok. Našťastie nedošlo k najhoršiemu, nachádza sa mimo ohrozenia života s predpokladanou dobou liečenia nad sedem dní.

„Osoba podozrivá zo spáchania skutku sa už na mieste činu v čase príchodu policajtov nenachádzala. Krátko po skutku, po intenzívnom pátraní, policajná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Rožňava obmedzila na osobnej slobode podozrivú osobu,” ozrejmila krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Spolu s páchateľom polícia zaistila aj nôž, ktorý mal pri sebe.Fyzickému útoku mala predchádzať hádka medzi útočníkom a dvoma mužmi, ktorí sedeli na lavičke pri jednom zo stanovíšť na autobusovej zastávke. Bezprostredne po bodnutí sa páchateľ vydal na útek. Polícia na základe vyšetrovania a zistených okolností obvinila zo zločinu ublíženia na zdraví, spáchaného v štádiu pokusu, v súbehu s prečinom výtržníctva 24-ročného muža z okresu Rožňava.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby, ktorý predložil prokurátorovi. Sudca dnes návrh akceptoval a obvineného muža vzal do väzby. V prípade dokázania viny obvinenému mužovi za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov,“ dodala hovorkyňa.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: