Košickí policajti pomohli mužovi, ktorý bezmocne kľačal na chodníku. Priznal sa im, že mal samovražedné sklony


Foto: Košickí policajti pomohli mužovi, ktorý bezmocne kľačal na chodníku. Priznal sa im, že mal samovražedné sklony Foto: ilustračné/Facebook/Košice - Mesto Košice

Mestskej polícii mesta Košice sa opäť podarilo pomôcť osobe v núdzi, informovali o tom na sociálnej sieti. Cyklohliadka prechádzala mestom, keď v tom zbadala na ulici Pod Šiancom v mestskej časti Košice - Sever na chodníku kľačiaceho muža v strednom veku. Ten javil známky bezmocnosti, preto k nemu pristúpili na pomoc.

Muž mal problémy s komunikáciou a sťažoval sa na bolesti chrbta. Hliadke sa zdôveril s tým, že nemá nikoho blízkeho a že je psychiatrickým pacientom. Dokonca priznal, že sa v minulosti pokúsil o samovraždu, pričom skombinoval alkohol a lieky.

Tieto jeho sklony zrejme pokračovali, keďže prítomným policajtom povedal, že ho nebaví jeho život a chce ho ukončiť. Práve na to policajti reagovali privolaním rýchlej zdravotnej pomoci, aby zabránili väčšiemu nešťastiu. Tí si ho prevzali do svojej starostlivosti a previezli ho do univerzitnej nemocnice, kde sa už oňho postarali lekári.Nebol to však prvý prípad

Niekomu sa môže zdať úloha miestnej polície zbytočná, avšak mnohé prípady, predovšetkým keď zachránili život, sú dôkazom toho, že má svoje opodstatnenie. S podobným prípadom sa stretli mestskí policajti aj v marci, kedy v neskorej večernej hodine spozorovali na Slaneckej ceste neznámeho muža v tmavom oblečení, ako stojí nebezpečne blízko k okraju vozovky a následne sa pokúsil skočiť pod prichádzajúce auto.

Vodič vozidla stihol, našťastie, v poslednej chvíli zastaviť, čím predišiel možnej tragédii aj škodám na vozidle. Policajti okamžite zasiahli, muža odviedli na bezpečné miesto a skontrolovali aj zdravotný stav posádky vozidla. Muž sa im vtedy tiež priznal, že chcel ukončiť svoj život, bol rozrušený a dezorientovaný, preto sa ho hliadka snažila upokojiť. Následne postupovali rovnako, k mužovi privolali záchrannú službu, ktorá ho previezla do nemocnice.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: