FOTO: Koľko odpadu vyprodukuje sídlisko za jeden deň? Košická mestská časť bojuje za krajšie prostredie


FOTO: Koľko odpadu vyprodukuje sídlisko za jeden deň? Košická mestská časť bojuje za krajšie prostredie
Galéria: 11 fotiek
Foto: Facebook/Mestská časť Košice - Nad jazerom

Košická mestská časť Nad jazerom sa rozhodla zosumarizovať, koľko odpadu vyzbierajú zamestnanci mestskej časti za jedno bežné popoludnie. Pracovníci tu každý deň vyzbierajú odpadky a odnášajú plné vrecia, aby udržali sídlisko čisté. Mnohí by si mysleli, že vďaka ich snahe bude na sídlisku stále väčší poriadok. Žiaľ, realita je iná. Za jedno poobedie nazbierali 75 vriec odpadu.

Zamestnanci denne nachádzajú kopy odpadu, ktoré ľudia bezohľadne nechávajú vonku. Spoliehajú sa na to, že niekto iný uprace za nich. Tento neustály kolobeh a zlozvyk sa bude chcieť mestská časť snažiť odstrániť, preto žiada svojich obyvateľov, aby boli ohľaduplnejší a priložili ruku k dielu. Neustále upratovanie a odnášanie vriec totiž nedovoľuje pracovníkom vykonávať iné činnosti. Minulý týždeň výstavbáci pokračovali v oreze kríkov, odstraňovali polámané konáre, udržiavali detské ihriská a kontrolovali a opravovali lampy verejného osvetlenia v okolí lesoparku a multifunkčných ihrísk. Tieto úlohy sú dôležité pre udržanie bezpečného a príjemného prostredia na sídlisku, no zvládnuť všetko naraz je časovo náročné.

Starostlivosť o čistotu a poriadok na sídlisku je každodennou nevyhnutnosťou. Na dosiahnutie skutočne čistého a príjemného prostredia je však potrebná spolupráca. Vzhľadom na to košická mestská časť apeluje na svojich obyvateľov, aby sa správali ohľaduplne k prírode aj susedom.

Galéria: 11 fotiek

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook/Mestská časť Košice - Nad jazerom