Staršia žena skolabovala v košickom obchodnom centre. Život jej zachránili zamestnanci aj mestskí policajti


Foto: Staršia žena skolabovala v košickom obchodnom centre. Život jej zachránili zamestnanci aj mestskí policajti Foto: Facebook/Mestská polícia Košice

V Obchodnom centre Galéria došlo počas júna k život ohrozujúcej situácii. Staršia žena tam totiž skolabovala pred vchodom. Na to okamžite zareagovali prítomní okoloidúci a zamestnanci, pričom jeden z nich použil automatický externý defibrilátor (AED) a poskytol žene prvú pomoc.

Informáciu o celej situácii prijalo aj operačné stredusko Mestskej polície mesta Košice, ktoré na miesto udalosti vyslalo hliadku, ktorá tiež disponovala AED. Zapojili sa tak do záchrany ženy a poskytovali masáž srdca. Pod vedením pracovníka operačného strediska rýchlej zdravotnej pomoci poskytovali kardiopulmonálnu resuscitáciu, následne si ženu v bezvedomí prevzali zdravotníci, ktorí pokračovali v resuscitovaní.

Staršej žene sa nakoniec podarilo obnoviť vitálne funkcie, čo umožnilo naložiť ženu na nosidlá. Aj počas prevozu nosidiel a ich naloženia do vozidla rýchlej zdravotnej pomoci poskytovali policajti masáž srdca. „Po jej naložení do sanitky resuscitáciu opäť prevzali záchranári a ženu previezli do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura na Triede SNP 1 v Košiciach. Mestskí policajti sa následne postarali o jej osobné veci a odovzdali ich zodpovednej osobe v mieste jej bydliska,” informuje mestská polícia na sociálnej sieti.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: