KVP bojuje proti hlodavcom. Deratizácia je v plnom prúde, návnady nájdete po celom sídlisku


Foto: KVP bojuje proti hlodavcom. Deratizácia je v plnom prúde, návnady nájdete po celom sídlisku Foto: freepik.com

Len pred pár dňami sme informovali o premnožených hlodavcoch v mestskej časti Nad jazerom. Obyvatelia sídliska sa podelili o svoje nepríjemné skúsenosti. Potkany sa pohybujú najmä okolo kontajnerov, pričom miestni majú strach vynášať smeti. Ničia zeleň a bez ujmy nezostali ani zaparkované autá. Rovnakému problému zrejme čelia aj obyvatelia Sídliska KVP, kde sa vedenie samosprávy rozhodlo s hlodavcami bojovať.

„Radi by sme vás informovali o našich aktivitách týkajúcich sa deratizácie, ktorá je pre nás mimoriadne dôležitá. Našou prioritou je udržať sídlisko čistým a bezpečným miestom na život. Preto pravidelne monitorujeme a kontrolujeme stav hlodavcov na verejných priestranstvách a v budovách, ktoré spravujeme,” informovala mestská časť na sociálnej sieti s tým, že aj napriek celoplošnej deratizácii, ktorú Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) vykonáva v meste dvakrát ročne, oni sa rozhodli vykonať mimoriadnu deratizáciu aj nad rámec zákonných požiadaviek.Samospráva na vlastné náklady zabezpečila spoluprácu s firmou, ktorá umiestňuje návnady po celom sídlisku vrátane verejných priestranstiev, zelene, kontajnerovísk či kanalizačných šácht. Netreba mať však obavy, látka, ktorú návnady obsahujú, je bezpečná pre ľudí aj domáce zvieratá. Aj napriek tomu sa však neodporúča manipulovať s týmito návnadami.

S deratizáciou sa začalo pred pár dňami a potrvá až do 12. júla. Doteraz sa vykonali operatívne výjazdy na základe podnetov občanov na uliciach Dénešova, Čordáková, Drábová, Hemerkova a ďalších. So svojimi postrehmi sa KVP-čkári môžu aj naďalej obracať na mestskú časť. Podnety je potrebné zasielať na adresu miroslav.varga@mckvp.sk, aby sa mohla deratizácia vykonať v čo najrýchlejšom čase.

 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: