Ukrajinské deti našli útočisko v Kysaku. Letný tábor im spríjemní voľné chvíle


Foto: Ukrajinské deti našli útočisko v Kysaku. Letný tábor im spríjemní voľné chvíle Foto: Facebook/Košice Západ Terasa

Ak sa dá, treba si pomáhať. V tomto duchu vítal starosta košickej mestskej časti Košice - Západ deti z Ukrajiny, ktoré si na Slovensko prišli oddýchnuť od ťažkej situácie, ktorá momentálne trápi ich rodné mesto.

V nedeľu 23. júna 2024 o pol desiatej večer dorazila do Košíc skupina 28 detí vo veku od 5 do 14 rokov z ukrajinského mesta Krivyj Rih, ktoré trápi vojna. Spolu s nimi pricestoval aj štvorčlenný pedagogický dozor. Po viac ako 20-hodinovej ceste komerčnou autobusovou linkou, ktorá zahŕňala aj 6-hodinové čakanie na ukrajinsko-slovenskej hranici, ich v Košiciach srdečne privítal starosta mestskej časti Košice - Západ Marcel Vrchota spolu s organizačným tímom.

Zdroj: Facebook/Košice Západ Terasa

Od pondelka 24. júna 2024 sa tieto deti zúčastnia letného tábora Terasáčik, ktorý má za cieľ poskytnúť im úľavu a chvíľkový oddych od krutých vojnových reálií. Tábor bol zorganizovaný na základe memoranda o spolupráci so Saksahanským rajónom mesta Krivyj Rih, podpísaným mestskou časťou Košice - Západ.

Po nedeľnej vyčerpávajúcej ceste a improvizovanej večeri deti prenocovali v Košiciach a následne sa presunuli do Školy v prírode v Kysaku, kde na ne čaká množstvo zábavných a vzdelávacích aktivít.

Zdroj: Facebook/Košice Západ Terasa

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook/Košice Západ Terasa