Za Košickou Belou došlo k vážnej nehode. Motorkár skončil v bezvedomí a následne v nemocnici


Foto: Za Košickou Belou došlo k vážnej nehode. Motorkár skončil v bezvedomí a následne v nemocnici Foto: Facebook/Dopravný servis KE,KS

V nedeľu 23. júna popoludní došlo vážnej dopravnej nehode na ceste za Košickou Belou smerom na Veľký Folkmar. Na tomto úseku sa zrazil motocykel značky Triumph s osobným motorovým vozidlom značky Toyota, v dôsledku čoho ostal motorkár po páde ležať na zemi s poruchou vedomia.

Vodič motocykla, ktorý smeroval od obce Košická Belá k vodnej nádrži Ružín, v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla narazil predným kolesom a pravou prednou časťou riadidiel do zadnej časti pred ním idúcej Toyoty, ktorú vodič viedol v rovnakom smere jazdy, a ktorý s vozidlom spomaľoval v dôsledku pred ním vzniknutej dopravnej situácie. Následkom nárazu motocykel spadol na zem, pokračoval v šikmom smere do protismernej časti vozovky, kde narazil do stĺpika zvodidiel,” ozrejmila okolnosti nehody krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Bezprostredne po zrážke mu pomáhali svedkovia nehody. Na miesto dorazili aj záchranársky vrtuľník, ktorý pristál priamo na ceste, a tak si zraneného motorkára, ktorý už začal medzičasom komunikovať, okamžite prevzal lekár do svojej starostlivosti.

Išlo o 61-ročného muža z okresu Prievidza, ktorý si okolnosti nehody nepamätal, avšak sťažoval sa na bolesť chrbtice. „Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia a liečby bol pacient preložený na palubu a v stabilizovanom stave s podozrením na úraz hlavy a chrbtice letecky transportovaný na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzity Louisa Pasteura v Košiciach,” informovali záchranári.


Obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Za porušenie pravidiel cestnej premávky bola vodičovi motocykla uložená pokuta v blokovom konaní. Škoda, ktorá pri dopravnej nehode vznikla, bola predbežne vyčíslená na 6 200 eur.

Kvôli nehode bola cesta uzavretá na nevyhnutne potrebný čas.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: