Hádka v Gelnici sa skončila s nešťastím. Muž útočil s nožom, napadnutému spôsobil vážne zranenia


Foto: Hádka v Gelnici sa skončila s nešťastím. Muž útočil s nožom, napadnutému spôsobil vážne zranenia Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Nešťastná hádka na sídlisku v Gelnici. Konflikt dvoch mužov v lokalite známej ako „Kukuričňák“ skončil s vážnymi poraneniami. Podľa informácií televízie JOJ jeden z mužov útočil s nožom, pričom napadnutý musel byť nutne prevezený do nemocnice.

Podľa svedkov spúšťač hádky nie je známy. Útočník po dlhšej výmene názorov náhle vytiahol nôž a spôsobil druhému mužovi bodné poranenia. Čepeľ noža mala dosahovať až 17 centimetrov.

„Vyšetrovateľom Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi je vedené trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom výtržníctva. Za uvedené skutky bolo vznesené obvinenie konkrétnej osobe,“ uviedla pre TV JOJ hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice Jana Mésarová.

Poranenému Ondrejovi záchranári poskytli prvú pomoc na miestne činu medzi panelákmi. Následne ho transportovali do nemocnice v Krompachoch. Odtiaľ ho pre vážnosť zranení na ďalší deň previezli do Košíc, kde ho operovali. Poranenú mal obličku a časť pľúc.


„Obvinená osoba bola umiestnená do cely policajného zaistenia, s podnetom na jej väzobné stíhanie. Z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania, nie je možné k veci poskytnúť nateraz bližšie a podrobnejšie informácie,“ dodala Mésarová.

U 31-ročného Rolanda, ktorý sa dopustil daného drastického činu, bola po dychovej skúške zistená prítomnosť alkoholu. Nafúkal viac ako dve promile. Po takmer troch dňoch v cele predbežného zadržania sa postavil pred súd v Spišskej Novej Vsi, kde sa rozhodlo o jeho ďalšom osude.

„Bolo vyhovené návrhu prokurátora. Bol vzatý do väzby z preventívnych dôvodov,“ priblížil prokurátor. Väzba je právoplatná, obvinený sa vzdal práva na odvolanie.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: