FOTO: Elektrospotrebiče či toaleta vedľa kontajnera na Západe. Prečo nepokutujete obyvateľov, pýtajú sa


FOTO: Elektrospotrebiče či toaleta vedľa kontajnera na Západe. Prečo nepokutujete obyvateľov, pýtajú sa
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Košice Západ Terasa

O čistotu mestských častí musia dbať aj ich obyvatelia. Niektorí to však ignorujú a z lokality, v ktorej žijú, robia skládku. Mestská časť Košíc Západ to vzala do svojich rúk a pokúsila sa zveľadiť okolie. 

Najčastejšie pri kontajnerových stanovištiach našli starý nábytok, elektrospotrebiče či materiál z prestavby bytov, ako sú umývadla či toalety. Obyvateľom v tom, aby tam nepotrebné predmety ponechali, nebránilo ani všeobecne záväzné nariadenie, ktoré jasne odkazuje na to, aby ich odviezli do zberného dvora. 

„Prečo nepokutujete obyvateľov? Ak nie je priamo pri čine prichytený človek, pokutujte správcu bytového domu. Veď aj na to sa dá vydať všeobecne záväzné nariadenie. Keď nebude pri kontajneroch poriadok, nech ľudia platia. Možno by im potom viac záležalo na svojom vlastnom okolí,“ ponúkla mestskej časti možné riešenie jedna z obyvateliek.


Nie všetci s ním však súhlasili. Nevidia zmysel v tom, aby platili za iných aj napriek tomu, že oni vo svojom okolí udržiavajú poriadok. Zároveň im to príde nelogické, pretože nemôžu nonstop striehnuť pri okne a pozerať, či niekto necháva odpad pri smetiakoch.

Používateľ Jozef však uviedol možný dôvod, prečo sa náhle v okolí nahromadilo toľko neporiadku. „Možno to bude teraz ešte častejšie, keďže sa tuším zredukovali dátumy umiestňovania veľkokapacitných kontajnerov. Veľa ľuďom sa nebude chcieť čakať polroka s nákupom novej skrine, aby mohli vyhodiť starú. Čakať, že si budú inak riešiť odvoz nie je pre viacerých reálne,“ vysvetlil v komentári.

Na to, ako to v skutočnosti je s dostupnosťou veľkokapacitných kontajnerov, sme sa spýtali mestskej časti. Článok budeme aktualizovať o jej stanovisko.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: