×

Pripojte sa k nám na WhatsAppe

Nezmeškajte najnovšie správy. Kliknutím na tlačidlo sa pripojíte k nášmu kanálu.

Pripojiť sa

VIDEO: Skupina zabávajúcich sa tínedžerov rozhádala Košičanov. Dopustili sa skutočne vandalizmu?


Foto: VIDEO: Skupina zabávajúcich sa tínedžerov rozhádala Košičanov. Dopustili sa skutočne vandalizmu? Foto: Facebook/Viktor Sklenka

Školáci si o niekoľko dní preberú koncoročné vysvedčenia. Niektorí z nich si hlavu nad záverečnými písomkami nelámali už minulý týždeň, čo ich prilákalo do ulíc. Skupina tínedžerov si svoj voľný čas v košickej mestskej časti Juh krátila priam netradične. Miestnemu obyvateľovi Viktorovi sa podarilo na video zachytiť, ako manipulujú dopravným značením, ktoré bolo umiestnené uprostred cesty ako výstraha pre vodičov. Podelil sa s ním vo facebookovej skupine Košickí Južania.

V komentárovej sekcii sa spustila bohatá diskusia, ktorá medzi sebou dokázala niektorých občanov rozhnevať. Kým jedni tvrdia, že nevidia na tom nič zlé, iných správanie detí zachytených na videu pobúrilo.


Deti sa hrajú s plastovými dopravnými značkami. No fakt nehorázne dačo,“ uviedol ironicky používateľ Patrick. Autor príspevku mu na to odpísal, že problém je v tom, že každá značka stojí približne 300 eur.

„Deti ich ničia. „Hrať“ sa môžu aj inak. Neviem, či by sa vám páčilo, keby sa s vaším majetkom takto hrali. Či je to mestské a nie moje, tak to je v poriadku?“ pridala sa k diskusii ďalšia používateľka. Za pravdu jej dali viacerí členovia skupiny, pričom správanie detí označili za vandalizmus. Tvrdia, že tu možno vidieť dôvod, prečo je všetko na sídliskách zničené.

„V prvom rade je si treba uvedomiť, že tá značka je každého z nás, nie je tam na okrasu. V druhom, že sa deti bezcieľne uplatňujú. Dotácie na projekty vyvoleným a na mládež sa kašle,“ pridal sa k diskusii ďalší používateľ, ktorý vidí nedostatok v nízkom počte aktivít pre mládež.


Niektoré komentáre nabrali vlnu nostalgie. Obyvatelia medzi sebou spomínali na to, akí boli oni počas ich mladosti. „My, keď sme boli tínedžeri a vonku sme mali magneťák a hudba hrala hlasnejšie, volali na nás policajtov. Naučilo nás to k ohľaduplnosti k ostatným,“ uviedla používateľka Zuzana.

„Nikdy sme neničili cudzí majetok, lebo sme vedeli, že keď by nás odniesli domov policajti, ďalší policajt by bola mama alebo otec,“ dodala. Zároveň podotkla, že v budúcnosti je treba volať namiesto bezcieľneho natáčania hliadku mestskej polície.

V súvislosti s daným činom sme kontaktovali mestskú políciu. Článok budeme aktualizovať o jej stanovisko.



Článok môžete dočítať zadarmo, ale môžete nás aj podporiť.

Prispejte nám na kávu, nech sme bdelí a dokážeme prinášať nezávislé spravodajstvo aj o polnoci.

Chcem prispieť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: