Tragický osud mladého otca záchranára zo Spiša. Mamičku troch detí im už nikto nevráti, teraz potrebujú pomoc


Foto: Tragický osud mladého otca záchranára zo Spiša. Mamičku troch detí im už nikto nevráti, teraz potrebujú pomoc Foto: Donio

Mladá rodina mala celú budúcnosť pred sebou. Plány na spoločný rodinný život im však prekazil tragický osud. Otec troch detí ostal na ich výchovu úplne sám potom, ako ho jeho manželka navždy odišla. Štvorčlenná rodina očakávala ďalší prírastok, nikto však nečakal, ako sa situácia počas pôrodu 1. júna zvrtne. Zdravotná sestra, 35-ročná Lucia, sa z pôrodnej sály k svojim deťom už nikdy nevrátila.

Mladý otec Marko, ktorý ako záchranár celý život pomáhal druhým, tak teraz ostal na pomoc odkázaný sám. Výchova Tamarky (12), Jakubka (8) a len dvojtýždňovej Karin Lucie ostala na jeho pleciach. S celodennou opaterou o novorodeniatko sa, navyše, nedokáže vrátiť do práce. Rodinu tak bez pomoci druhých čakajú náročne chvíle. 

Zdroj: Donio


Pomôžte mladej rodine

Ľudskosť napriek všetkému zlému, čo sa vo svete deje, stále nevymrela. Ľudia sa svojou iniciatívou rozhodli rodine pomôcť popasovať sa s nepriazňou osudu. Aj keď malým deťom mamu už nikto nevráti, spoločnými silami môžu pomôcť ich otcovi tráviť s nimi čo najviac času v týchto ťažkých chvíľach. 

Prostredníctvom portálu Donio zorganizovali zbierku 15 000 eur, ktorá má mladej rodine pomôcť v najťažších chvíľach v ich životoch. „Keďže ocko ostal pre svoje detičky sám, bude potrebovať našu pomoc. Žijeme v dobe, kedy sa bez peňazí nepohneme a keď v rodine vypadnú príjmy, je to náročné,“ uviedli organizátori zbierky s tým, že Markove deti rastú a novorodenec potrebuje celodennú starostlivosť. „Preto peniaze rodina potrebuje na zabezpečenie základných potrieb, keďže ocko nebude môcť chodiť do práce a svoj všetok čas bude venovať svojím deťom,“ dodali.

Rodine pomohli už stovky ľudí

Na zozname darcov tak v priebehu jediného dňa pribúda jedno meno za druhým. Stovky ľudí sa tak rozhodli mladej rodine prispieť. „Žiadne peniaze nedokážu zmierniť ten žiaľ, prajem vám, nech nájdete v sebe silu, ste PÁN otec “ odkázala Danka, ktorá rodine tiež pomohla. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: