VIDEO: Pod Soroškou horel kamión. Cesta bola na nejaký čas obojsmerne uzavretá


Foto: VIDEO: Pod Soroškou horel kamión. Cesta bola na nejaký čas obojsmerne uzavretá Foto: Facebook/Lukáš Kvaka

Horský priechod Soroška bol dnes uzavretý v oboch smeroch na nevyhnutne potrebný čas. Dôvodom bol požiar kamiónu, ktorý blokuje cestu v klesaní z piechodu smerom na Jablonov nad Turňou. Nachádza sa priamo pod železničným mostom. Na mieste zasahovali záchranné zložky, pričom hasenie požiaru trvalo približne 30 minút. Následne bol jeden jazdný pruh sprejazdnený. 

„Udalosť dokumentuje Obvodné oddelenie PZ Rožňava a zisťuje bližšie okolnosti.Policajti oddelenia Železničnej polície PZ zároveň zisťujú, či požiarom nedošlo k poškodeniu železničnej trate,” informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.


Na horskom priechode došlo ešte pred samotným požiarom ku ďalšiemu incidentu. Na ceste od Koliby Soroška smerom na vyhliadku na Jablobov nad Turňou dopravní policajti okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru Rožňava dokumentovali škodovú udalosť, kde z návesu jedného kamiónu sa uvoľnila pneumatika, ktorá poškodila druhý kamión. Pri tejto udalosti došlo k zablokovaniu oboch jazdných pruhov.

„Pred 11:00 hod. bola cesta sprejazdnená v jednom jazdnom pruhu,  striedavo. Príslušníci PZ na mieste usmerňujú cestnú premávku,” dodala Mésarová.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: