Do Košíc sa po dlhých rokoch opäť vráti trolejbus. Prevezte sa skúšobnou jazdou a zaspomínajte si


Foto: Do Košíc sa po dlhých rokoch opäť vráti trolejbus. Prevezte sa skúšobnou jazdou a zaspomínajte si Foto: Facebook/Dopravný podnik mesta Prešov, a.s.

Dopravný podnik mesta Košice oznamuje cestujúcim, že počas dnešného dňa budú mať opäť možnosť previezť sa trolejbusom. V uliciach mesta bude totiž v rámci predpísaných skúšobných jázd premávať prešovský trolejbus SOR TNS 12 A04 #DPMP 802.

„Nakoľko sa jedná o nový typ trolejbusu, musí s ním byť vykonaná homologizácia a následné úkony súvisiace so schválením tohto typu na prevádzku. Vzhľadom na schvaľovanie nového typu bude musieť vozidlo prejsť istý objem kilometrov aj na sieti s napätím 750V, pričom podľa pôvodných plánov mala byť táto časť schvaľovania uskutočnená na žilinskej trolejbusovej sieti. Rozhodnutím Ministerstva dopravy však došlo k zmene plánov, nakoľko bolo nariadené schvaľovanie na sieti s napätím 750V práve v Košiciach,” píše imhd.sk.


Pravidelná trolejbusová doprava nie je v Košiciach prevádzkovaná už takmer desať rokov. Sieť bola vplyvom poveternostných podmienok poškodená a nie je ani zjazdná po celej svoje dĺžke. Aj napriek tomu však bude prešovsý trolejbus jazdiť po meste. Odjazdí približne 200 kilometrov, pričom bude kopírovať trasu bývalej trolejbusovej linky 70 Námestie osloboditeľov – Dargovských hrdinov, Lingov, v čase od 07:00 do 18:00 hod.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: