FOTO: Údržbové práce Nad Jazerom sú v plnom prúde. Na pláži tu pribudne niekoľko prekvapení


FOTO: Údržbové práce Nad Jazerom sú v plnom prúde. Na pláži tu pribudne niekoľko prekvapení
Galéria: 9 fotiek
Foto: Facebook/Mestská časť Košice - Nad Jazero

V mestskej časti Košíc Nad jazerom aktuálne prebieha údržba verejných priestranstiev. S tou začali po intenzívnych dažďoch, ktoré mali prebudiť prírodu k životu. Z tohto dôvodu začali s orezom kríkov pri kontajneroviskách a v Rekreačnej lokalite Jazero.

Informujú, že práve v tejto oblasti je orez kríkov neustále potrebný. „Letná sezóna je za dverami, a preto sa pripravujeme na príchod návštevníkov. Na pláži pribudne niekoľko prekvapení, ktoré určite potešia všetkých rekreantov,“ napísali v príspevku.

To však nie je jediné, čo robia v obľúbenej rekreačnej oblasti. Spolu s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) odobrali vzorky vody na analýzu. Vďaka pravidelným kontrolám dokážu zabezpečiť, že voda v jazere je bezpečná pre návštevníkov.

O údržbu sa starajú aj v uliciach, kde demontovali výlepné tabule na zastávkach MHD, ktoré tam zostali po nedávnych voľbách do európskeho parlamentu. Okolie zastávok, ako aj celé sídlisko očistili, aby v mestskej časti udržali poriadok a čistotu.

Podľa príspevku nemali zanedbať ani chodníky. „Pre získanie aktuálneho stavu chodníkov sme vykonali pravidelnú pasportizáciu, ktorú odošleme na Magistrát mesta Košice,“ uviedla mestská časť a dodala, že kontrolou prešli aj budovy, aby zabezpečili ich bezproblémový stav.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: