Sanitka za pár stoviek? ŽIadny problém. Košická nemocnica sa zbavuje majetku


Foto: Sanitka za pár stoviek? ŽIadny problém. Košická nemocnica sa zbavuje majetku Foto: Ilustračná fotografia

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach zverejnila ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť. V rámci vyradzovania hnuteľného majetku sa na aukcii zjavila ponuka, pri ktorej sa môžete k jazdenej sanitke dostať len za pár eur. Ponuka platí od polovice júna a ak máte záujem, do aukcie o starú sanitku Volkswagen Transporter z roku 2007 sa môžete zapojiť až do 4. júla. 

Jej cena, ktorú odhadol certifikovaný znalec, je až prekvapivo nízka. Nemocnica ju na predaj ponúka len za 604 eur. Na stav vozidla sa po dohode môžete prísť dokonca osobne pozrieť. Nenechajte sa však napáliť. Suma za auto rozhodne nie je definitívnou čiastkou. V prípade, ak by ste sa stali budúcim vlastníkom bývalej sanitky, kupujúci bude nútený uhradiť aj čiastku za vypracovanie znaleckého posudku vo výške 155 eur.  

Zdroj: Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice

V prípade, ak vás vlastníctvo bývalej sanitky neláka, nemocnica tak v júni disponuje aj ďalšími ponukami. Dostupné je aj ďalšie vozidlo od nemeckého výrobcu. Tentokrát však neoznačený osobný sedan. Štartovná cena za tento kúsok je však v tomto prípade vyššia. Aj keď je vozidlo vyrobené v roku 2006 zjavne v zachovalom stave. Štartovná cena bola podľa znalca stanovená na úrovni 1300 eur. Rovnako, ako pri predchádzajúcom prípade je však kupca povinný zaplatiť poplatky, ktoré sú s predajom bývalého nemocničného majetku spojené. 

Tieto, no aj ďalšie ponuky nemocnica pravidelne zverejňuje na zozname hnuteľného majetku, pričom k ich kúpe sa môže prihlásiť takmer hocikto. 
Zdroj: Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice

Prečítajte si viac: