Skok do výšky pred Dómom sv. Alžbety v Košiciach? Už v stredu odštartuje súťaž JBL Jump Fest


Foto: Skok do výšky pred Dómom sv. Alžbety v Košiciach? Už v stredu odštartuje súťaž JBL Jump Fest Foto: https://jumpfest.sk/

Košice sa stanú dejiskom prestížneho športového podujatia. Už v stredu 19. júna sa tu uskutoční 9. ročník JBL Jump Fest, ktorý na Slovensko prinesie hviezdy svetovej atletiky. Do východnej metropoly príde aj famózny taliansky výškar Gianmarco „Gimbo“ Tamberi.

Ide o naozaj špeciálneho hosťa, keďže je olympijským víťazom, majstrom sveta a trojnásobným európskym šampiónom. Svoje sily si s ním v disciplíne skok do výšky zmerajú aj Jan Štefela z Českej republiky, Alperen Acet z Turecka alebo Bulhar Tihomir Ivanov.

Slovákov bude zastupovať Robert Ruffíni ml., ktorý na minuloročných juniorských majstrovstvách Európy v Jeruzaleme získal bronzovú medailu. Zasúťažiť si príde aj rodák z Košíc Lukáš Beer, ktorý sa súťažou rozlúči s domácimi priaznivcami.

Skákať budú na teleskopickej rampe postavenej na severnej strane Dómu sv. Alžbety medzi Urbanovou vežou a parkom so Spievajúcou fontánou. Program bude pokračovať aj vo štvrtok 20. júna, pričom tento deň bude patriť diaľkarom a trojskokanom.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: