Neďaleko amfiteátru v Košiciach došlo k tragickej nehode. Zraneniam podľahol vodič skútru


Foto: Neďaleko amfiteátru v Košiciach došlo k tragickej nehode. Zraneniam podľahol vodič skútru Foto: Facebook/Petik Sevan Bertran

Pondelkový neskorý večer v Košiciach poznamenala dopravná nehoda, ktorá sa odohrala na odbočke vo smere od amfiteátru na Popradskú ulicu. Zraziť sa tu mal vodič skútru s vodičom osobného automobilu, o čom informovali členovia skupiny dopravného servisu na sociálnom médiu.

Na miesto krátko po nehode prišli aj záchranári, pričom podľa prvých informácií mali motorkára oživovať. Neskoršie informácie poukázali na to, že nehoda sa stala fatálnou – motorkár mal zraneniam podľahnúť. Informácie o stave posádky auta zatiaľ nie sú známe.

Podľa priloženej fotografie to vyzerá, že vodič osobného automobilu nedal motorkárovi prednosť, v dôsledku čoho do neho narazil. „Z tejto cesty by mala byť jednosmerka v smere na KVP. Tá nehoda nie je prvá ani posledná,“ napísal používateľ Peter.

Nehoda poznamenala viacerých vodičov. „Život sa ti zmení v priebehu jednej sekundy. Ideš hore kopcom a možno rozmýšľaš, čo si dáš na večeru s polovičkou,“ napísal Ivo. Zároveň dodal, že obyvatelia Košíc by sa mali k sebe začať správať ohľaduplnejšie.

K objasneniu dopravnej nehody sme oslovili políciu. Článok neskôr aktualizujeme s jej vyjadrením.


Aktualizácia z 18. júna o 10:38 hod.:

Polícia objasnila situáciu v príspevku na sociálnom médiu. Podľa ich doterajších zistení bol vodičom skútru zn. Yamaha 30-ročný muž z okresu Revúca . Portál noviny.sk zároveň dodali, že motocyklista bol policajt. Pred nehodou išiel po Triede SNP, pričom na úrovni križovatky s Popradskou ulicou došlo k zrážke s vozidlo zn. Range Rover. To šoférovala vodička z Košíc.

Motorkár utrpel na mieste nehody zranenia nezlučiteľné so životom. Vodička osobného vozidla utrpela ľahké zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní. Noviny.sk uvádzajú, že sa zranila v oblasti hrudníka, pleca a ramena. Požitie alkoholu sa u nej nepotvrdilo. U zosnulého motocyklistu to zistia pri pitve.

V dôsledku nehody bol úsek dočasne uzavretý a príslušníci Policajného zboru na mieste riadili cestnú premávku. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal v tejto veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a bližšie okolnosti budú predmetom vyšetrovania.

„Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy, zbytočne neriskovali, dávali na seba pozor a vrátili sa k svojim blízkym živí a zdraví. Každý vyhasnutý život mrzí a niekomu chýba pri stole,“ skonštatovala polícia.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: