Na Furči pribudne jednosmerka. O zmenu žiadali bezpečnostné zložky, Kosit aj samotní obyvatelia


Foto: Na Furči pribudne jednosmerka. O zmenu žiadali bezpečnostné zložky, Kosit aj samotní obyvatelia Foto: Facebook/Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov

Mestská časť Košice - Dargovských hrdinov avizuje pre motoristickú verejnosť zmenu organizácie dopravy, ku ktorej dôjde na Exnarovej ulici. K tejto zmene došlo na základe požiadavky záchranných a bezpečnostných zložiek za účelom zabezpečenia prístupu v prípade potreby a tiež od spoločnosti Kosit, ktorá zabezpečuje odvoz odpadu. Iniciatívu preukázali aj samotní obyvatelia, ktorí takisto žiadali o zmenu z dôvodu zlej prístupnosti na tomto úseku.

„Zavedenie jednosmernej premávky na ulici Exnárova bolo zrealizované podľa spracovaného a odsúhlaseného návrhu organizácie dopravy,” uviedla mestská časť s tým, že si od toho sľubuje zlešpenie dopravnej situácie a zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky.

„Žiadame vodičov, aby sledovali a rešpektovali nové dopravné značenie a boli pri prejazde danou lokalitou obozretní a disciplinovaní,” dodáva samospráva na záver.

Zdroj: Facebook/Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov

Prečítajte si viac: