Na nohách od skorého rána. Polícia obsadila výjazdy a vjazdy v dvoch mestách v Košickom kraji. Fúkali vodiči aj cyklisti


Foto: Na nohách od skorého rána. Polícia obsadila výjazdy a vjazdy v dvoch mestách v Košickom kraji. Fúkali vodiči aj cyklisti Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Polícia Slovenskej republiky opäť raz uzavrela dve mestá v Košickom kraji. Policajti obsadili v pondelok ráno každý vjazd a výjazd v Krompachoch a Čiernej nad Tisou, čo spôsobilo vodičom mierne zdržanie na ich ceste do práce.

Policajti vykonávali u vodičov dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu, pričom ich pozornosti neunikli ani cyklisti. Za prvú hodinu tejto preventívnej akcie odhadili až sedem vodičov a dvoch cyklistov, u ktorých zistili požitie alkoholu pred jazdou.


Rovnaká akcia sa však nekonala po prvýkrát. Počas posledných mesiacov hliadky obsadili aj hlavné ťahy či bočné ulice v Sobranciach, Medzeve, Dobšinej, Veľkých Kapušanoch, Gelnici, Moldave nad Bodvou, Kráľovskom Chlmci či na Sídlisku KVP. Cieľom týchto kontrol je odhaliť čo najviac vodičov, ktorí svojim nezodpovedným správaním ohrozujú životy iných. Až kým sa nepreukážu dlhodobé nulové výsledky, dovtedy neplánuje polícia s týmito kontrolami prestať.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: