Terasanov štve stále ten istý vodič. Na Čapajevovej ulici parkuje cez niekoľko miest. Čo na to polícia?


Foto: Terasanov štve stále ten istý vodič. Na Čapajevovej ulici parkuje cez niekoľko miest. Čo na to polícia? Foto: Facebook/Košice - Kuriozity a absurdity/AHB

Parkovanie je obrovský problém každého väčšieho mesta. Nájsť parkovacie miesto po pracovnej dobe je ako nájsť štvorlístok na lúke. O nič lepšia situácia nie je ani na najväčšom košickom sídlisku - na Terase. K problémovému parkovaniu však prispievajú aj samotní vodiči, ktorí neraz zaberajú viac miesta, než je potrebné.

Na takého vodiča upozornila aj miestna obyvateľka, ktorá fotografiu zle zaparkovaného BMW zverejnila na sociálnej sieti. „Niekto má evidentne pocit, že na Čapajke (Čapajevova ulica, pozn. redakcie) máme veľa miesta na parkovanie. Takmer každodenná záležitosť s týmto šoférom/šoférkou,” napísala k fotografii.

Pod jej príspevkom sa okamžite spustila diskusia. „On môže, on má BMW,” zareagoval ironicky Richard. „Mám pocit, že vodiči BMW dostávajú k nákupu auta aj zdarma invalidnú kartu na parkovanie. No nekúp to,” zaregoval jeden komentujúci. „Treba mu nechať odkaz za stieračom,” navrhla Lýdia, pričom niektorí skôr apelovali na mestskú políciu.Zatiaľ čo väčšina ľudí jeho parkovanie kritizovala, našli sa aj takí, ktorí pre to mali pochopenie. „Viete čo, ale z vlastnej skúsenosti sa ani nečudujem, keďže poniektorí ste ako sedláci! Neviete vystupovať zo svojho auta a otrepávate dverami vedľa parkujúce. Ja mám takto obúchané vlastné z ocboh strán,” poskytol svoj pohľad na vec Richard. „Normálka. 1,5 metra odstup podľa zákona všetkými smermi,” napísal Radovan.

Zaujímalo nás, či v takomto parkovaní vidí problém aj Mestská polícia a či už obdržala nejaké podnety ohľadom tohto vozidla. Podľa veliteľa stanice Západ a KVP Rastislava Kuca neevidujú doposiaľ žiaden podnet voči tomuto vozidlu.

Vodič uvedeného vozidla je podozrivý z porušenia paragrafu 23/ods.1, Zákon o cestnej premávke, a to tým, že vodič smie zastaviť a stáť len vpravo v smere jazdy v jednom rade a rovnobežne s okrajom cesty, čo najbližšie k okraju cesty a na jednosmernej ceste vpravo i vľavo. Ak nie je ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, vodič smie v obci zastaviť a stáť kolmo, prípadne šikmo na okraj cesty alebo zastaviť v druhom rade. Pri státí musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 metre pre každý smer jazdy. Pri zastavení musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 metre pre oba smery jazdy,” ozrejmil veliteľ Kuc.

Ďalej dodal, že v prípade, ak občan zistí akékoľvek protiprávne konanie, je vhodné oznámiť to telefonicky na čísle 159 alebo 158, aby mohli byť takéto podnety hliadkou následne operatívne preverené.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: