Košičanovi za prepadnutie 80-ročnej dôchodkyne hrozí väzenie. Podľa jeho slov sa do neho teší


Foto: Košičanovi za prepadnutie 80-ročnej dôchodkyne hrozí väzenie. Podľa jeho slov sa do neho teší Foto: Redakcia

Vyhliadol si 80-ročnú seniorku pri bankomate v Košiciach, následne ju olúpil. Incident sa podarilo zachytiť bezpečnostným kamerám, na krk mu pribudlo ďalšie obvinenie. Ako informuje televízia JOJ, trestný register 38-ročného muža obsahoval doposiaľ neuveriteľných 31 skutkov. Trestaný bol najmä kvôli krádežiam, dočinenia mal však aj s drogovým biznisom.

Seniorku prepadol krátko po tom, čo vošla do svojho vchodu. Aj napriek tomu, že sa statočne bránila, podarilo sa mu jej z rúk vytrhnúť kabelku. „80-ročná seniorka pri zápase o kabelku spadla a poranila si chrbát, kolená aj ruku,“ priblížila pre TV JOJ incident hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného Zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Pri prehľadávaní kabelky si ho všimol okoloidúci, ktorý sa za ním rozbehol. Podozrivý rýchlo odhodil kabelku a dal sa na útek.


Vďaka výbornej práci košických kriminalistov sa podozrivého muža podarilo vo veľmi krátkom čase vypátrať a zároveň košický policajný vyšetrovateľ mu vzniesol obvinenie zo zločinu lúpeže,“ dodala Ivanová. Kvôli jeho pestrej kriminálnej minulosti mu navrhoval aj väzobné stíhanie, o ktorom rozhodoval sudca mestského súdu.

Sudca pre prípravné konanie mestského súdu Košice vyhovel návrhu prokurátora a do takzvanej útekovej väzby obvineného Martina M. z dôvodu, že by mohol utiecť alebo sa skrývať, aby sa vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu, a tiež do takzvanej preventívnej väzby z dôvodu obáv o pokračovanie trestnej činnosti,“ uviedla hovorkyňa košických súdov Anna Pančúrová.

Obžalovanému Martinovi hrozí väzenie na 12 rokov. Ako sám tvrdí, ťažkú hlavu si z toho nerobí. Podľa jeho slov sa do väzenia teší. Chce si oddýchnuť a pribrať.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: