Pozorovať vtáctvo môžete už aj z okolia Hrhova. Veže otvorili po opravách na konštrukcii


Foto: Pozorovať vtáctvo môžete už aj z okolia Hrhova. Veže otvorili po opravách na konštrukcii Foto: Facebook/Národný park Slovenský kras

Na východnú pozorovaciu vežu pri Hrhovských rybníkov bol od 18. mája obmedzený vstup kvôli nutným opravám na konštrukcii. Ako informoval Národný park Slovenský kras na sociálnej sieti, pozorovacia veža neďaleko Hrhova je opäť otvorená, navštíviť tak môžete obe. 

Z nižšej sedemmetrovej východnej veže je výhľad na jazero, severnú časť Dolného vrchu a uvidíte z nej aj reliéf úpätia planiny Horný vrch. K veži sa dostanete pohodlne z hlavného cestného ťahu. 

Medzi Moldavou nad Bodvou a Rožňavou sa nachádza tiež aj vyššia dvanásťmetrová veža, ktorá ponúka pohľady na volavky popolavé, kačice divé, bučiačika močiarneho či kane močiarne. Dostanete sa sem po piatich minútach chôdze od autobusovej zastávky pri hlavnej ceste. 

Dostať sa sem dá aj na bicykli, nakoľko miestom prechádza cyklotrasa. Pokiaľ zvolíte možnosť ísť pešo, využiť môžete trasu z Hrušova, ktorá je zhodná s cestou pre bicykle. Ako píše topslovensko.sk, alternatíva pre peších môže byť chodník vedúci naprieč rybníkmi, ktoré treba obísť z južnej strany.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: