FOTO: Na Timonovej ulici v Starom Meste niekoľko rokov chátra budova. Čaká ju rekonštrukcia?


FOTO: Na Timonovej ulici v Starom Meste niekoľko rokov chátra budova. Čaká ju rekonštrukcia?
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Jaroslav Pobeha

So staršími stavbami to býva občas komplikované. Mnohé z nich chátrajú bez toho, aby sa o ne majitelia starali. Na podobný prípad upozornil aj používateľ facebookovej skupiny Košice - kuriozity a absurdity. Konkrétne ide o budovu nachádzajúcu sa v košickom Starom Meste na Timonovej ulici. Za ňou sa nachádza podobne vyzerajúci pozemok, ktorý patrí k nej.

Ako uvádza autor príspevku, chápe, že sú v meste nevysporiadané pozemky, ale nechať niečo v Starom Meste v takom stave poukazuje na prístup mestskej časti či magistrátu. „Vyrovnať pozemok, zbúrať zhnitý múr a nahradiť ho dočasne pletivom predsa nestojí milión,“ dodal v závere príspevku.

K príspevku sa vyjadril aj ďalší používateľ, ktorý na jeho stanovisko uviedol, že situácia so stavbami v Starom meste nie je taká jednoduchá. Podľa jeho informácií sa v Starom meste nemôže hociktorý múr zbúrať len tak, aj napriek tomu, že vykazuje známky poškodenia. Aj preto staré budovy museli v minulosti rekonštruovať tak, že zachovali pôvodnú podobu predného múru.


„Pozemok má majiteľa, nič netreba vysporiadavať. Skôr tu ide o to, či sú páky na riešenie takéhoto stavu. Takýchto nehnuteľností je v meste viac,“ pridal sa k diskusii používateľ Lukáš. Jeho majiteľom však nie je mestská časť Staré mesto.

To, aký osud ho čaká, je otázne. Podľa miestnych sa má na jeho mieste postaviť hotel. Kedy k tomu dôjde nie je známe.

V súvislosti s tým sme kontaktovali stavebný úrad mesta Košice a Krajský pamiatkový úrad Košice. Článok budeme aktualizovať o ich stanovisko.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: