Neznáma žena, s ktorou mala Janka v Košiciach nastúpiť do taxíka, bola jej suseda. Rodina si to nevie vysvetliť


Foto: Neznáma žena, s ktorou mala Janka v Košiciach nastúpiť do taxíka, bola jej suseda. Rodina si to nevie vysvetliť Foto: Facebook/Dopravný servis KS,KE/Peťo Kalo

Aktualizácia 11:40 hod.: Janka sa našla a je v poriadku. Podľa informácií od rodiny bola neznámou ženou ich suseda, ktorá Janku zobrala na kávu, pričom o tom nikoho neoboznámila. Vysvetlenie od susedy zatiaľ nemajú, má vypnutý telefón.

Pôvodná správa 10:05 hod.:

Vo facebookovej skupine zameranej na dopravnú situáciu v Košiciach a okolí sa objavila informácia o pátraní po 42-ročnej Janke, ktorá mala dnes ráno o 8:55 hod. na Kuzmányho 23 nasadnúť s neznámou ženou do čierneho auta spoločnosti Bolt. Žiadosť o pomoc zverejnil jej brat Peter, ktorý uviedol, že Janka má Downový syndróm a mobilný telefón so sebou nemá. Dodal, že v minulosti sa nikdy nič podobné nestalo.


„Nevideli ste to niekto? Neviezol niekto niekam dve ženy? Janka je 160 centrimetrov vysoká, sedela vraj vzadu,“ píše Peter v príspevku na sociálnej sieti s tým, že sa snažil kontaktovať aj prepravcu, no bezúspešne.

Janka mala naposledy oblečené sivé legíny, zelené tričko bez nápisu a sivú mikinu so zelenými pruhmi. Ak by ste ju niekde spozorovali alebo máte informácie o jej pohybe či pobyte, bezodkladne informujte políciu na čísle 158 alebo jej brata na facebookovom profile Peťo Kalo či na telefónnom čísle 0907 510 366.

Zverejnené so súhlasom rodiny.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: