Rozhanovce ožijú tradičnými slávnosťami. Príďte zažiť pravú folklórnu atmosféru


Foto: Rozhanovce ožijú tradičnými slávnosťami. Príďte zažiť pravú folklórnu atmosféru Foto: ilustračné/Facebook/Rozhanovské folklórne slávnosti

Amfiteáter v Rozhanovciach sa už v nedeľu 16. júna premení na centrum folklórneho života. Už po 54-krát sa v malebnej obci neďaleko Košíc uskutočnia Rozhanovské folklórne slávnosti, ktoré sľubujú bohatý kultúrny program.

Začiatok je naplánovaný na 14:00 hod., kedy sa za hudby a spevu privítajú návštevníci a odštartuje sa víkendové podujatie. Hneď na to sa na pódiu predstavia najmenší, a to Detský folklórny súbor Viganček z Košíc.

Cestu na východ absolvuje aj banskobystrický Folklórny súbor Urpín, ktorý popoludní roztancuje a rozospieva všetkých prítomných. O čosi bližšie do Rozhanoviec to má Folklórny súbor Zemplín, ktorý očarí svojimi choreografiami. Vrcholom celého dňa bude vystúpenie obľúbenej skupiny Kollárovci, ktorej hity pozná zaručené každý.

Zdroj: Facebook/Rozhanovské folklórne slávnostiOkrem hudobno-tanečných vystúpení budú počas celého dňa k dispozícii aj sprievodné aktivity. Naplniť svoje hladné brušká môžu návštevníci v gastro zóne, pokochať sa remeselnou tvorbou a podporiť šikovných tvorcov môžu v remeselných stánkoch a najmenší účastíci sa môžu tešiť na animačný program, množstvo detských atrakcií a zvieraciu farmu.

Počet návštevníkov je obmedzený na 4-tisíc. Vstupenky pre dospelých je možné zakúpiť v predstihu online za 8 eur, prípadne na mieste za 10 eur. Ak máte trvalé bydlisko v Rozhanovciach, pre vás je vstup na mieste za 5 eur. ZŤP osoby, deti do 18 rokov a seniori z Rozhanoviec nad 65 rokov majú vstup zdarma.

                                               Pozrite si, ako vyzerali slávnosti minulý rok ↓


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Rozhanovce Amfiteáter
Dátum: 16.06.2024 - 14:00


Prečítajte si viac: