Pripravte si pádla a gumáky. Košičania sa smejú cez slzy, na ulici im cez noc vyrástol aquapark


Foto: Pripravte si pádla a gumáky. Košičania sa smejú cez slzy, na ulici im cez noc vyrástol aquapark Foto: Facebook/ Košice - kuriozity a absurdity

Nedávne prívalové dažde vyskúšali aj odvodňovací systém na košických sídliskách. Zatiaľ čo niekde obstál v skúške vodou na výbornú, inde zažívali obyvatelia bytoviek trpké chvíle. Pri pohľade na zaplavené parkoviská pred blokom nezostalo bytovkárom nič iné, ako sa len smiať cez slzy. 

V priebehu konca minulého a začiatku tohto týždňa sme boli svedkami nadštandardne bohatých dažďov. Ako popísali obyvatelia sídlisk, z parkovísk niektorých blokov sa stal vodný svet. „Dočkali sme sa sľúbeného aquaparku,“ napísal k zverejneným fotografiám zaplaveného sídliska jeden z Košičanov na sociálnej sieti. 

Podľa Košičanov chýbajú už len tobogány

Rovnako, ako dažde v Košiciach, ani obyvatelia sídlisk nenechali na meste suchú jedinú nitku. Humor ich však ani v tomto prípade neopúšťal. „Chýbajú tobogány,“ napísal jeden z komentujúcich. Za nevídanou potopou vidia upchaté odtoky do kanalizácie. „Toto je presne pravda, mesto Košice nečistí kanály, či na Terase, či na inom sídlisku. Niekedy pravidelne prišlo auto - vyčistilo. Všetko šlo, ako malo. Ale teraz, toto je strašné,“ napísal ďalší diskutér.


Príroda však humoru miestnych zabrnkala na správnu strunu, o vtipné pripomienky k celej situácii tak rozhodne nebola núdza. „A môžeš dopriať wellness svojmu autu… Darmo, dobre sa tu žije,“ vtipne poznamenal Róbert. 

Problémy boli všade, mesto reagovalo pohotovo

Po prívalových dažďoch, pri ktorých napadalo hneď niekoľko centimetrov zrážok za krátky čas, nastali problémy nie len na sídliskových parkoviskách, no aj na cestách. Prívalová voda sa valila viacerými cestami a ulicami. Aj keď bol podľa miestnych problém v dlhodobom zanedbávaní údržby odvodňovacích kanálov, vo chvíľach núdze reagovalo pohotovo.

Ako pre nás prezradil jeden z obyvateľov sídliska pod vodou, reakcia mesta na seba nenechala dlho čakať. Magistrát v skutočnosti reagovalo celkom pohotovo. Už o pár chvíľ od zverejnenia problému na sídlisku prišli pracovníci, ktorí kanály vyčistili,“ povedal pre Košicak. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: