Štátne divadlo v Košiciach pozýva na predstavenie DOMA U HITLEROVCOV: HISTORKY Z KUCHYNE


Foto: Štátne divadlo v Košiciach pozýva na predstavenie DOMA U HITLEROVCOV: HISTORKY Z KUCHYNE Foto: Štátne divadlo Košice

Každé mesto má svoju históriu a svoje biele miesta v nej. Arnošt Goldflam pripraví špeciálne pre Košice slovenskú adaptáciu svojej hry Doma u Hitlerovcov (z Hitlerových kuchyne), v ktorej sa niektoré biele miesta možno až priveľmi začiernia. Doma u Hitlerovcov je fikcia, ktorá sa s groteskným humorom vracia k téme druhej svetovej vojny. V súčasnej hre českého dramatika Arnošta Godflama sa vážne témy a odkazy na hrôzy druhej svetovej vojny, prepletajú s intímnymi príbehmi a úvahami nad stavom sveta v kuchyni Adolfa Hitlera a Evy Braunovej.

Bude to slovenská premiéra tejto hry. Hry o tom, ako sa varia dejiny… Alebo o tom, prečo sa Hitlerovcom nedarí mať dieťa, čo sa deje v lágroch, aký je recept na dobrý koláč, či prečo je v Košiciach tak „veľa synagóg a tak málo Židov”. Inscenáciou si chceme pripomenúť najdesivejšie udalosti dejín 20. storočia. Udalosti, o ktorých treba neustále hovoriť. Avšak forma, ktorou sa budeme my pozerať na svet spred 60 rokov je plná irónie, cynického humoru a satiry. Pretože smiech je jediný prostriedok, ktorý lieči.

Miesto: Malá scéna
Dátum: 07.01.2018 - 19:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Štátne divadlo Košice