Ďalšia zbytočná smrť na Spiši. Muž po zrážke s vlakom ešte žil, zraneniam podľahol v nemocnici


Foto: Ďalšia zbytočná smrť na Spiši. Muž po zrážke s vlakom ešte žil, zraneniam podľahol v nemocnici Foto: ilustračné/freepik.com

Na slovenských železniciach prišiel o život ďalší človek. K tragickej zrážke osobného vlaku a 32-ročného muža, ktorý sa neoprávnene pohyboval v koľajisku, došlo v stredu 12. júna krátko pred 22:00 hod. večer na trati medzi Krompachmi a Margecanmi. O nehode informovala Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti.

„Rušňovodič vlaku aj napriek snahe a použitiu rýchločinného brzdenia a zvukového a výstražného systému zrážke už nedokázal zabrániť,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že dychová skúška mala negatívny výsledok.

Zrazený muž po zrážke javil známky života, a tak ho posádka rýchlej zdravotnej pomoci okamžite transportovala do nemocnice, kde okolo polnoci podľahol zraneniam. Policajti po ukončení potrebných úkonov začali vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.Vlak smerujúci z Popradu do Košíc prišiel do cieľovej stanice s meškaním 84 minút. V dôsledku nehody však bola obmedzená premávka aj ďalších vlakov vrátane IC vlaku, expresného vlaku či vlaku EuroNight, ktoré nabrali meškanie až do 96 minút. Jednu koľaj sprejazdnili krátko pred 23:00 hod., k obnoveniu celej premávky došlo okolo 23:20 hod. 

„Aj v tomto prípade sme boli pripravení previezť cestujúcich náhradnou dopravou, avšak z dôvodu zlého terénu pre výstup z vlaku nám to z bezpečnostných dôvodov nebolo umožnené,” vysvetlil hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Dominik Drevický.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: