Doprajte svojim deťom leto, na ktoré nikdy nezabudnú! Košická župa spustila bohatú ponuku letných táborov


Foto: Doprajte svojim deťom leto, na ktoré nikdy nezabudnú! Košická župa spustila bohatú ponuku letných táborov Foto: ilustračné/freepik.com

Ako zabaviť deti počas prázdnin? Prihláste ich na tábor! Košický samosprávny kraj spustí aj počas tohto leta prímestské tábory, kde si budú môcť vaše ratolesti nájsť celoživotné priateľstvá a zažiť nezabudnuteľné chvíle. Keďže bol záujem z predošlých rokov obrovský, kraj musel navýšiť kapacity až o tisíc miest a rozšíril ponuku tábor nielen tematicky, ale aj turnusovo.

Rodičia majú na výber až z 80 termínov vo všetkých štyroch regiónoch - na Gemeri, Spiši, Above aj Zemplíne. Tábory sú určené predovšetkým pre žiakov zákadných škôl, avšak v ponuke sú aj také, kde sa zabavia deti od štyroch rokov či stredoškoláci.Každý tábor je inak zameraný, a tak si vyberie naozaj každé dieťa. Či už má rado šport, technológie, vedu alebo umenie. „Nádejní astronómovia a kozmonauti sa môžu tešiť na Letný astronomický tábor Krajskej hvezdárne či dokonca stanový tábor Hviezdna misia, ktorý chystá Gemerské osvetové stredisko. Aj túto sezónu župa prikúzli Čarodejnícky tábor v Regionálnom centre mládeže - pripravte si metly a prútiky! V Košiciach či Michalovciach si nájdu tábor aj nadšenci IT technológií,” uvádza kraj.

Župa však nezabúda ani na deti, ktoré si pobyt v letnom tábore dovoliť nemôžu. Vďaka Nadácii KSK si tak letné dobrodružstvo užije približne 50 detí zo sociálne znevýhodnených rodín. 

Kompletnú ponuku letných táborov nájdete na tomto odkaze.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: