Opitý taxikár si to v Košiciach pálil cez protismer, takmer ohrozil mestských policajtov


Foto: Opitý taxikár si to v Košiciach pálil cez protismer, takmer ohrozil mestských policajtov Foto: ilustračné/freepik.com/wirestock

Hliadka mestskej polície zo stanice Juh natrafila počas minulého týždňa v neskorých večerých hodinách na vodiča, ktorý jazdil v protismere, pričom sa rútil ich smerom. Na jeho nebezpečnú jazdu ho upozornili zvukovým znamením, on však nereagoval a vo svojej život ohrozujúcej jazde pokračoval aj naďalej.

Policajtom sa podarilo zastaviť vozidlo až s použitím výstražného svetelného zariadenia a následným zablokovaním auta svojim služobným vozidlom. Po zastavení zistili, že ide o taxikára spoločnosti Bolt a keďže javil známky požitia alkoholu, na miesto dorazili dopravní policajti, ktorý vodiča podrobili dychovej skúške. Tá vykázala hodnotu 0,75 mg/l, čo je v prepočte 1,56 promile.


Okrem toho sa bez škody nezaobišlo ani vozidlo zaxislužby, na ktorom bolo viditeľné čerstvé poškodenie blatníka a nárazníka, chýbala tiež tabuľka s evidenčným číslom vozidla. Vzhľadom na všetky skutočnosti si taxikára prevzali dopraváci k ďalšej realizácii.

Bezpečnosť je pre nás na prvom mieste a akékoľvek správanie našich partnerských vodičov, ktoré je v rozpore s princípmi platformy Bolt, je pre nás neprijateľné. Tento incident na základe podnetov zo sociálnych sietí prešetrujeme a spolupráca s takýmto vodičom môže byť aj ukončená,” uviedla Soňa Stloukalová, Country Manager Bolt Rides pre Česko a Slovensko.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: