Bude problémová križovatka v Čani minulosťou? Od stredy sa po nej bude jazdiť úplne inak


Foto: Bude problémová križovatka v Čani minulosťou? Od stredy sa po nej bude jazdiť úplne inak Foto: googlemaps/úprava redakcie

Problémová križovatka v obci Čaňa, ktorá dlhé roky trápila niektorých vodičov, prechádza obrovskou zmenou. Ešte počas marca obec avizovala zmeny v organizácii dopravy, tie však prichádzajú až teraz. Medzičasom však na križovatke pribudlo nové dopravné značenie, ktoré vstúpi do platnosti od stredy 12. júna medzi 08:00 a 08:30 hod.

Ku zmene organizácie dopravy dôjde v križovatke ciest III/3343 (smerom na Hanisku a do U. S. Steelu), III/3416 (smerom na Košice cez Valaliky a Geču) a III/3341 (smerom na Gyňov). „Ponovom sa zmení označenie hlavnej cesty. Tou prejdú vodiči od stredy v smere Ždaňa – Čaňa – Haniska a vedľajšia cesta bude v smere Valaliky – Geča – Čaňa – Gyňov,” ozrejmuje Košický samosprávny kraj.

Krajská polícia avizovala, že počas prvého dňa bude na „novej“ križovatke pomáhať dopravná polícia.


Zdroj: trsteneprihornade.sk

Doteraz viedla hlavná cesta v smere Ždaňa – Čaňa – Geča, vodiči prichádzajúci od Gyňova dávali prednosť v jazde a smerom z Hanisky mali stopku. Z dôvodu zvýšenia cestnej premávky, enormného zaťaženia v špičkách pracovných zmien U. S. Steelu a výstavby R4 či automobilky Volvo bolo potrebné vyriešiť problémy s touto križovatkou.

„Prejazd väčšieho počtu vozidiel v smere od obce Ždaňa na obec Haniska ako je v smere od obce Ždaňa na obec Geča preukázalo aj sčítanie dopravy v rannej a poobednej dopravnej špičke,” uviedla krajská polícia.

Starosta obce pre našu redakciu uviedol, že toto riešenie je len dočasné. Plánuje sa vybudovanie inteligentnej svetelnej križovatky, čo je však hudbou budúcnosti, keďže rozhodujúce sú v tomto smere financie z krajského rozpočtu.

Zjednodušené dopravné značenie križovatky, Zdroj: trsteneprihornade.sk

Prečítajte si viac: