VIDEO: Poľovníkom sa medveď zjavil rovno pod nosom. Prechádzal sa po lúke neďaleko Šace


Foto: VIDEO: Poľovníkom sa medveď zjavil rovno pod nosom. Prechádzal sa po lúke neďaleko Šace Foto: TikTok/Save NATURE/úprava redakcie

V piatok 7. júna sme informovali o tom, že v lese Dúbrava v blízkosti mestskej časti Košice - Šaca sa objavili obrovské stopy medveďa v blate, čo naznačuje, že zrejme prechádzal týmto územím. Samospráva vtedy vyzvala svojich obyvateľov a návštevníkov lesa, aby pobyt v lese zvážili a radšej sa mu vyhli na nejaký čas.

To, že sa v okolí Šace skutočne pohyboval medveď, dokazuje aj video, ktoré sa podarilo zachytiť poľovníkom vo štvrtok 6. júna večer. Záznam na internete uverejnili dobrovoľníci z Občianskeho združenia Save Nature by Čivas. „Macko v okolí mestskej časti Šaca vedľa čiernej skládky, ktoru sme nedávno čistili,” napísali k videu s medveďom, pričom pre našu redakciu dodali, že poľovníci situáciu a výskyt medveďov v okolí Košíc monitorujú. Od štvrtka ho však v tejto lokalite opäť nezaznamenali.

Za posledné mesiace boli medvede v okolí Košíc a v Košickom kraji spozorované niekoľkokrát. V niektorých oblastiach nebol jeho výskyt ničím výnimočným, no v niektorých prípadoch sa objavil blízko zastavaného územia na miestach, kde sa v minulosti nevyskytoval. Naposledy sa tak stalo koncom mája, kedy divokú šelmu spozorovali medzi obcami Šemša a Malá Ida, kde prebehol cez cestu smerom späť do lesa. V aktuálnom období však prebieha ruja medveďov, a tak je pravdepodobné, že sa vyskytnú aj na nezvyčajných miestach. Naďalej však platí upozornenie, že pri návšteve lesa sa treba mať na pozore.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: