RegioJet zverejnil príčinu tragédie vlaku smerujúceho do Košíc. Z prevádzky sťahuje spacie vozne


Foto: RegioJet zverejnil príčinu tragédie vlaku smerujúceho do Košíc. Z prevádzky sťahuje spacie vozne Foto: Facebook/HZS Pardubického kraje

Tragická nehoda vlakov z 5. júna, ktorá si vyžiadala štyri ľudské životy, dohnala spoločnosť RegioJet k dôležitému rozhodnutiu. Z prevádzky definitívne sťahuje všetkých trinásť spacích vozňov rakúskeho typu, kvôli ich konštrukčným nedostatkom. Informuje portál noviny.cz.

Podobná nehoda len v menšom rozsahu sa odohrala pred šiestimi rokmi v Salzburgu, čo si vyžiadalo 54 zranených osôb. Na základe porovnania týchto dvoch nehôd dospela spoločnosť k zisteniu, že lôžkový vozeň ÖBB rovnakého typu a od toho istého výrobcu bol poškodený rovnakým spôsobom, teda zlomením rámu medzi prvým a druhým kupé, čo sa v prípade nehody v Pardubiciach stalo príčinou úmrtia štyroch cestujúcich.


Hneď po nehode majiteľ RegioJetu Radim Jančura prisľúbim zraneným cestujúcim i rodinám zasiahnutým tragédiou odškodnenie. Zvýšenie bezpečnosti a poskytnutie najlepších služieb je ďalším záväzkom dopravcu, ktorý už hľadá modernejšie a bezpečnejšie stroje.


Nehoda sa stala vo večerných hodinách. Nič netušiaci cestujúci vtedy sedeli vo vlaku, ktorý mal smerovať z českej metropoly do Košíc a odtiaľ pokračovať do ukrajinského Čopu. Krátko pred 23:00 hod. sa zrazu mestom Pardubice rozliahlia obrovská rana. Jej príčinou bola zrážka expresného vlaku s nákladným, ktorá si vyžiadala okolo 30 zranených a štyri obete - dve Slovensky a dvaja občania Ukrajiny.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: