Košickému primátorovi preliezol plot domu opitý sused, prekážalo mu kvákanie žiab. Schyľovalo sa k potýčke


Foto: Košickému primátorovi preliezol plot domu opitý sused, prekážalo mu kvákanie žiab. Schyľovalo sa k potýčke Foto: jaroslavpolacek.sk/googlemaps.com

Košická polícia obdržala v stredu 5. júna vo večerných hodinách oznámenie o mužovi, ktorý neoprávnene vnikol na pozemok jedného z rodinných domov na Prešovskej ulici v obci Družstevná pri Hornáde.

Nejde však len o bežnú adresu. V tomto dome má podľa informácií denníka Korzár bývať košický primátor Jaroslav Polaček. Práve on mal kontaktovať políciu s tým, že mu podgurážený muž preliezol dvojmetrový plot a dostal sa do jeho záhrady.

Dôvodom tejto nechcenej návštevy bolo to, že mužovi, ktorý mal byť jedným zo susedov, prekážalo kvákanie žiab v jazierku a od primátora požadoval, aby ich stíšil. Nechýbali ani vulgarizmy, vyhrážky, že mu „rozbije papuľu” a pokusy vyprovokovať fyzickú potyčku, uvádza denník.

Keď sa už Polaček obával, že páchateľ svoje slová naplní, obrátil sa na políciu. Tá začala vo veci trestné stíhanie pre prečiny porušovania domovej slobody a nebezpečného vyhrážania. V prípade preukázania viny hrozí mužovi jeden až päť rokov za mrežami. Aktuálne však polícia rozhoduje, či bude voči vlámačovi vznesené obvinenie alebo bude prípad odstúpený na priestupkové konanie.

Prečítajte si viac: